W sprawie prawa szkół wyznaniowych do dobierania swoich pracowników

List Przewodniczącego Rady Krajowej Andrzeja Nędzusiaka do Premiera w sprawie prawa szkół wyznaniowych do dobierania swoich pracowników.
Szanowny Panie Premierze!
W imieniu środowisk ewangelicznych wyrażam swoje poparcie dla wypowiedzi Pełnomocnika Rządu d/s Równości, pani Elżbiety Radziszewskiej, broniącej prawa szkół wyznaniowych do dobierania swoich pracowników. Uważamy, że w kraju, który chce być tolerancyjnym żadna grupa społeczna nie ma prawa narzucać swoich poglądów i wartości innej grupie społecznej.
W szczególności rodzice muszą mieć prawo do wychowywania dzieci według swojego wyboru oraz prawo do wysyłania swoich dzieci do szkoły według swojego wyboru. Zwłaszcza, gdy chodzi o sprawy moralności w sferze seksualnej.

Uważamy, że mamy prawo nauczania naszych dzieci zasad i wartości dotyczących tej sfery w oparciu o standardy Biblijne i nikt nie powinien w żaden sposób tego prawa naruszać. Obecna w mediach reakcja na wypowiedź pani minister jest w naszym odczuciu, faktycznym żądaniem objęcia środowisk homoseksualnych szczególną ochroną i przywilejami, co jest niczym nieuzasadnione.

z wyrazami szacunku
Andrzej Nedzusiak
Przewodniczący Aliansu Ewangelicznego

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza