Vahik Abrahamian, IRAN

Pastor Vahik Abrahamian został aresztowany 4 września 2010 r. w swoim mieszkaniu w Ramadanie razem ze swoją żoną i zaprzyjaźnionym małżeństwem. Całą czwórkę przewieziono do więzienia ministerstwa kultury i orientacji islamskiej. Przez pierwszych 40 dni byli przetrzymywani w izolatkach i poddawani presji fizycznej i psychicznej. Wszyscy zostali oskarżeni m.in. o szerzenie chrześcijaństwa, działanie na szkodę Islamskiej Republiki Iranu i utrzymywanie kontaktu z przebywającymi za granicą opozycjonistami.

Ich aresztowanie stanowiło część zakrojonej na szeroką skalę akcji irańskich władz wymierzonej w dynamicznie rozwijające się kościoły domowe. Z czasem cała czwórka została przeniesiona do cieszącego się złą sławą więzienia Evin w Teheranie, gdzie nadal byli poddawani intensywnym przesłuchaniom. Przez cały ten okres rodzinom aresztowanych odmawiano jakichkolwiek informacji na ich temat. Niepewna była też przyszłość ich dzieci. 30 kwietnia 2011 r. troje z aresztowanych zostało wypuszczonych na wolność. Z relacji ich przyjaciół wiadomo, że wszyscy byli bardzo wychudzeni. Pastor Vahik wciąż jednak pozostaje w więzieniu ku ogromnemu zmartwieniu jego żony.

Był on już aresztowany wcześniej 20 lutego 2010 r. pod zarzutem prowadzenia antyislamskich działań. Po 53 dniach spędzonych w odosobnieniu został wypuszczony za kaucją. Pastor Vahik posiada podwójne obywatelstwo: irańskie i holenderskie. Postanowił jednak pozostać w swojej ojczyźnie i głosić tam ewangelię.

Adres:

Vahik Abrahamian
Evin Prison
Saadat Abad
Tehran
Islamic Republic of Iran

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Vahika Abrahamiana (plik do wydrukowania)

Zobacz również

Uganda

Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Pod koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza