Uzbekistan: Pastor Saławat nękany przez policję

9 lipca dwaj umundurowani funkcjonariusze służby bezpieczeństwa podeszli do pastora Saławata, który czekał na swoją żonę w samochodzie na rynku. Mężczyźni zażądali, by wysiadł z samochodu, po czym poturbowali go. Pastor Saławat poprosił, aby okazali swoje legitymacje służbowe. Policjanci pokazali je, a następnie przeszukali jego samochód. „Wyglądało to tak, jakby szukali czegoś konkretnego”- powiedział pastor Saławat. Wkrótce stało się jasne, że szukają laptopa. Skonfiskowali go, nie wydając pokwitowania. Dziesięć dni później laptop został zwrócony bez wyjaśnienia.
Pastor Saławat spędził sześć miesięcy w więzieniu za prowadzenie niezarejestrowanego kościoła w Uzbekistanie. Później został skazany na rok pracy przymusowej za kontynuowanie pracy chrześcijańskiej.

Módlmy się o pokój i siłę dla pastora Saławata i jego rodziny. Módlmy się, aby ci, którzy prześladują chrześcijan, zostali poruszeni przez ich niezachwianą wiarę. Módlmy się, aby przywódcy Uzbekistanu respektowali wolność religijną.

/źródło: VOM-USA/

Zobacz również

Bahrom

Tadżycki pastor zwolniony przedterminowo z więzienia

18 grudnia o 10 rano czasu lokalnego tadżycki pastor Bachrom Chołmatow został przedterminowo zwolniony z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza