Uzbekistan: Nalot policji na dom pastora

2 sierpnia w mieście Czyrczyk policja dokonała nalotu na dom Stanisława Kima, pastora jednego z 65 niezarejestrowanych kościołów działających na terenie Uzbekistanu. Aresztowano 11 nastoletnich dzieci i 3 osoby dorosłe, którzy przybyli tam, zagrać w siatkówkę. Pastor Kim i jego syn nie zostali aresztowani, jednak spodziewają się wysokich grzywien. Dorośli i nastolatkowie zostali ostatecznie zwolnieni z aresztu. Zanim to jednak nastąpiło byli przesłuchiwani przez ponad cztery godziny.

Funkcjonariusze przeszukali również dom pastora Stanisława i skonfiskowali Nowy Testament, Biblię, kilka innych książek chrześcijańskich, ponad 100 slajdów z pieśniami i sprzęt komputerowy.

Chociaż Uzbekistan jest państwem świeckim, obowiązujące tam prawo religijne zabrania niezarejestrowanej działalności chrześcijańskiej i dlatego władze bezlitośnie prześladują chrześcijan. Bardzo trudno jest uzyskać zgodę na zarejestrowanie kościoła, stad wiele wspólnot działa nielegalnie.

Módlmy się za pastora Kima i jego syna, aby nie musieli płacić grzywien i aby wkrótce zostali oczyszczeni ze wszystkich stawianych im zarzutów. Prośmy Boga, aby wzmocnił wszystkich chrześcijan dotkniętych tym wydarzeniem, aby nie poddawali się zastraszaniu i presji, ale byli zachęceni do wiernej służby Panu. W szczególności módlmy się za tych młodych ludzi, aby dalej wzrastali w wierze i w przyszłości byli silnymi liderami kościoła. Przynośmy również w modlitwie cały Uzbekistan, prosząc, aby Bóg używał wierzących do wprowadzania w życie swojego doskonałego planu.

Źródła: VOM USA, Forum 18 News Service
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wietnam: Pastor zwolniony po czterech latach więzienia

18 września Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w Stanach Zjednoczonych (USCIRF) poinformowała, że pastor A. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza