Ukraina: Czterech młodych misjonarzy zginęło z rąk separatystów

Czterech młodych chrześcijan zostało niedawno uprowadzonych i śmiertelnie pobitych przez prorosyjskich separatystów we wschodniej części Ukrainy. Zdaniem jednego z chrześcijańskich pracowników jedynym powodem tego brutalnego aktu był fakt, że ci mężczyźni byli chrześcijanami. „Ci młodzi ludzie byli wiernymi chrześcijanami, którym leżała na sercu ewangelizacja swoich rodaków poprzez głoszenie osobiste i za pomocą mediów” – powiedział. „Jesteśmy głęboko zasmuceni i zszokowani”.

Ponadto, nadajnik należący do chrześcijańskiej rozgłośni w Słowiańsku został ostrzelany i całkowicie zniszczony. Nadajnik położony był w centrum walk i nie nadawał sygnału. FEBC (Far East Broadcasting Company), międzynarodowe chrześcijańskie radio, wciąż nadaje w zachodniej Ukrainie docierając do milionów ludzi i szuka nowego miejsca, aby wznowić nadawanie dla mieszkańców wschodniej Ukrainy.

„Robimy wszystko co możemy, aby dać tym ludziom nadzieję w tej, jak się zdaje, beznadziejnej sytuacji” – powiedział przedstawiciel FEBC. „Ale bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy waszych modlitw i tego, by Bóg działał w życiu obywateli Ukrainy. Proszę, módlcie się za tych, którzy dalej pracują i ryzykują życiem każdego dnia, aby ewangelia się rozprzestrzeniała. Módlcie się o pokój w Rosji i na Ukrainie”.

Módlmy się, aby Bóg otoczył swoim pokojem, który przewyższa wszelki rozum (Flp. 4,7), bliskich i przyjaciół tych zamordowanych młodych ludzi. Módlmy się, by inni chrześcijanie z tego regionu nie poddawali się zniechęceniu, ale byli ośmieleni do głoszenia Dobrej Nowiny tym, którzy jeszcze nie znają Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Módlmy się również, aby Pan zaopatrzył FEBC i aby chrześcijańskie transmisje mogły zostać wznowione we wschodniej Ukrainie i służyły jako katalizator trwałego pokoju.

Źródła: Far East Broadcasting Company, VOM Source
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Chiny: kampania rozprawienia się z kościołem, setki krzyży usuwane

Jeszcze w czasie śmiercionośnej epidemii COVID-19, która wcześniej tego roku uderzyła w chińską populację, komunistyczny …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza