Uganda: wigilijny atak islamistów na pastora

W Wigilię islamscy ekstremiści oblali kwasem jednego z przywódców ugandyjskiego kościoła. Zrobili to tuż po siedmiodniowym przebudzeniu w jego kościele. Pastor oślepł na jedno oko i może stracić wzrok w drugim. 37-letni biskup Umar Mulinde, który przed nawróceniem był nauczycielem islamu, został zaatakowany w sobotę (24 grudnia) przed kościołem Gospel Life Church International w Namasubie, około 10 km od Kampali. Ze szpitalnego łóżka w Kampali powiedział Compass, że szedł tam na przyjęcie dla całego zgromadzenia i setek nowych nawróconych na chrześcijaństwo, kiedy podszedł do niego człowiek, który twierdził, że jest chrześcijaninem.

„Słyszałem, jak głośno powiedział: „Pastorze, pastorze”, a gdy się do niego odwróciłem, oblał moją twarz płynem, w tym czasie inni wylali mi kwas na plecy, a następnie uciekli krzycząc: „Allahu akbar [Bóg jest wielki]”, powiedział Mulinde, nadal wyraźnie w szoku dwa dni po ataku. Jego twarz, szyja i ramiona noszą czarne, głębokie blizny wypalone przez kwas, usta są opuchnięte.

Lekarz powiedział, że oparzenia kwasem obejmują około 30% twarzy, stracił wzrok w jednym oku. „Robimy wszystko, aby uratować drugie oko i powstrzymać kwas przed rozprzestrzenianiem się na inne części ciała”, powiedział lekarz. Mulinde powiedział, że zaatakowali go muzułmańscy ekstremiści sprzeciwiający się jego nawróceniu z islamu i jawnej krytyce sądów stosujących szariat (prawo islamskie) w Ugandzie. 15 października muzułmańscy przywódcy ogłosili fatwę przeciwko niemu, żądając jego śmierci. Mulinde znany jest z debat lokalnych i międzynarodowych, w których często stawia muzułmanom trudne pytania w odniesieniu do ich religii.

ŹródłoCompass Direct

Zobacz również

Wietnam: Pastor zwolniony po czterech latach więzienia

18 września Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w Stanach Zjednoczonych (USCIRF) poinformowała, że pastor A. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza