Uganda: Pobicie młodej ewangelistki

Uganda

7 kwietnia młoda chrześcijanka ze wsi Luwooko we wschodniej Ugandzie wpadła w zasadzkę i została pobita za dzielenie się swoją wiarą. Lydia Nabirye (23 l.) jest córką miejscowego ewangelisty. Na początku marca głosiła ewangelię pewnej młodej muzułmance, która później znalazła zbawienie w Chrystusie. Gdy nowo nawrócona zaczęła dostawać groźby od członków swojej rodziny, rodzina Lydii udzieliła jej schronienia, przyjmując także sześć innych osób nawróconych z islamu.

7 kwietnia Lydia pojechała do innej wsi, by odwiedzić kobietę będącą w żałobie po stracie dziecka. Gdy wróciła, została zaatakowana przez grupę ludzi, z których trzech potrafiła zidentyfikować. Napastnicy powiedzieli, że zamierzali ją zabić, ponieważ nawraca muzułmanów na chrześcijaństwo. Gdy sąsiedzi usłyszeli jej krzyki, wezwali policję, a napastnicy uciekli.

Lydia, jej ojciec Paul i reszta rodziny zachowują czujność, wiedząc, że muzułmanie ze wsi sprzysięgli się, by ich skrzywdzić. Rodzina ta prosi szczególnie o modlitwę za miejscowych wierzących pochodzenia muzułmańskiego.

Chwalmy Boga za obecną służbę Lydii i jej rodziny w niesieniu przesłania o Jego zbawieniu. Módlmy się o ochronę dla nich i innych chrześcijan w Ugandzie, którzy dzielą się swoją wiarą. Prośmy Pana, by zachęcał wszystkich wierzących, szczególnie tych, którzy często mierzą się z gniewem swoich rodzin za zwrócenie się do Chrystusa. Niech rany fizyczne i emocjonalne, jakie Lydia odniosła w ataku, całkowicie się wygoją, i niech Lydia nadal znajduje siłę w Bogu, który jest „pomocą w utrapieniach najpewniejszą” (Ps 46,2).

Źródła: Morning Star News, Uganda Christian News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Huang Yizi

Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza