Uganda: Pastor, który przyprowadzał muzułmanów do Chrystusa, został zabity

przemoc

Pastor Thomas Chikooma prowadził swą służbę w małym kościele zielonoświątkowym we wsi Ngalwe w Ugandzie. Miejscowi muzułmanie zaprosili go do udziału w religijnej debacie na wolnym powietrzu, która odbyła się w obecności dużego audytorium w miejscowości Pallisa. Gdy pastor wypowiedział się w obronie chrześcijaństwa, przyprowadził do wiary w Chrystusa 14 osób, w tym 6 muzułmanów.

Pościg i morderstwo

Gdy pod koniec spotkania rozgniewani muzułmanie zaczęli wykrzykiwać islamskie slogany, pastor Thomas i jego syn uciekli. Muzułmańscy przeciwnicy pojechali za nimi dwoma motocyklami i ich wyprzedzili. Gdy pastor z synem zbliżali się do domu, zobaczyli motocyklistów czekających na nich na skrzyżowaniu.

Zaniepokojony pastor powiedział synowi, by został na miejscu, a sam podszedł do grupy mężczyzn. Doszło do ataku i jeden z nich go uderzył. Chłopiec uciekł przez pole do domu i wrócił z matką i kilkoma sąsiadami. Gdy znaleźli ojca, ten już nie żył. Miał ściętą głowę i ucięty język.

Krewni i przyjaciele są zszokowani przemocą. Pastor miał 11 dzieci i założył 50 kościołów w całej wschodniej Ugandzie. To tylko jeden z wielu przykładów prześladowań ze strony ugandyjskiej mniejszości muzułmańskiej, której uległa wpływowi islamistycznej ideologii.

Pamiętajmy w modlitwach o żonie pastora Thomasa, Jessice, i ich dzieciach, które opłakują tragiczną stratę

Niech Pan zaspokoi ich wszystkie bieżące i przyszłe potrzeby, dając im głęboką pociechę, siłę, odwagę i ochronę. Módlmy się, by razem z innymi chrześcijanami w Ugandzie, nadal służyli w swoich społecznościach jako żywotni świadkowie, okazując Bożą miłość i łaskę muzułmańskim sąsiadom, również sprawcom przemocy.

Módlmy się też za 14 nowych wierzących, którzy w czasie debaty złożyli wiarę w Jezusie, nagle skonfrontowanych z potencjalnie wysokim kosztem pójścia za Nim. Niech będą zachęceni do wytrwania w swoim oddaniu Chrystusowi i otrzymają możliwość poznawania Jego nauczania i wzrostu w wierze.

Źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza