Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Pod koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła wiarę w Chrystusa, a 6 lutego została ochrzczona. Tydzień później wiadomość o jej nawróceniu dotarła do jej męża, który zaczął planować odwet. Gdy Mariam Mbambo dowiedziała się od chrześcijańskiej sąsiadki, że mąż zamierza ją zabić, uciekła razem z piątką dzieci, chroniąc się w miejscowym kościele.

Uganda

„…wysłano nas tylko, by ośmieszyć kościół i dać mu ostrzeżenie”

16 lutego trzy młode krewne pastora Nelsona Waliny zostały zgwałcone przez grupę mężczyzn, którzy, jak się później okazało, zostali nasłani przez imama. Jedna z dziewcząt usłyszała, jak jeden z napastników mówi do pozostałych:  „Proszę, nie krzywdźcie ich, wysłano nas tylko, by ośmieszyć kościół i dać mu ostrzeżenie”.

Gdy Mariam schroniła się w katedrze Wszystkich Świętych w Kasese, do kościoła zaczął przychodzić jakiś nieznajomy. Kilkoro członków wspólnoty nabrało podejrzeń i zapytało mężczyznę o jego wiarę, ale nie odpowiedział.

Zaczęto go wypytywać i w końcu się okazało, że przysłał go imam w celu zebrania informacji o kościele i jego członkach. W rozmowie z liderami kościoła mężczyzna mówił też o osobach odpowiedzialnych za gwałty i ostrzegł, że imam zapłacił trzynastu młodym mężczyznom za atak na kościół.

„Groźby nie ustały”

29 lutego informator został aresztowany z powodu udziału w atakach. Imam pozostał na wolności. 10 marca pastor Walina dostał od imama wiadomość z groźbami i żądaniem wydania Mariam i jej dzieci. Pastor otrzymuje też wiadomości od miejscowych muzułmanów.

„Dostaję wiadomości z twierdzeniami, że moje chrześcijańskie działania związane z prowadzeniem muzułmanów do wiary w Chrystusa, będą surowo ukarane – mówi pastor Walina.  – Potrzebujemy modlitw, by wiedzieć, jak najlepiej pomóc nowej wierzącej i jej dzieciom”.

Módlmy się…

Wstawiajmy się za liderami i wiernymi tego kościoła, którzy szukają prowadzenia Pana w swojej chrześcijańskiej społeczności (również w rodzinie pastora) w tej zagrażającej życiu sytuacji. Niech występujący przeciwko nim imam oraz sprawcy przestępstw zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

Módlmy się też za dotknięte przemocą dziewczęta, prosząc Boga, by zapewnił im potrzebne uzdrowienie i pokój, gdy dochodzą do siebie po traumie ataku. Niech wszyscy ci ugandyjscy wierzący znajdą bezpieczeństwo pod ochroną Boga Najwyższego, jednocześnie świadcząc o Jego triumfującym umocnieniu i zbawczej łasce.

Źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Uganda: Pobili pastora bo muzułmanin nawrócił się do Jezusa

Zobacz również

Pastor Sanjay Kumar Bharati

Indie: Pastor pobity przez policję z powodu Chrystusa

13 czerwca aresztowano pastora Sanjaya Kumara Bharatiego oraz jego żonę i dzieci oraz kilku członków …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *