Uganda: Otruli pastora, bo publicznie bronił wiary

W niedzielę 15 maja 61-letniego pastora Micaha Byamukamę, mieszkającego we wsi Kasecha na wschodzie Ugandy, odwiedził pewien mężczyzna, rzekomo, aby się z nim pojednać. Pastor wierząc w szczerość jego intencji zjadł przyniesiony przez niego posiłek. Niedługo potem zaczął odczuwać bóle żołądka. Duchownego przewieziono niezwłocznie do ośrodka zdrowia w Kaberi, gdzie zmarł o dziewiątej wieczorem. Pielęgniarka, która prosiła o nieujawnianie jej tożsamości, powiedziała, że w organizmie Micaha Byamukamy znajdowała się trucizna stosowana w preparatach owadobójczych.

Pastor Micah, który był bezdzietnym wdowcem, zaledwie pięć dni wcześniej został zaatakowany przez grupę nożowników. Uszedł z życiem jedynie dlatego, że pospieszyli mu na pomoc zaalarmowani jego krzykami sąsiedzi, według których za atakami i za otruciem stoi ta sama osoba, miejscowy muzułmanin, któremu nie podobały się poglądy pastora, jakimi dzielił się podczas publicznej dyskusji na temat wiary. Według lokalnych władz podejrzany zdołał opuścić wioskę.

Od początku roku co najmniej sześciu chrześcijan, mieszkających na wschodzie Ugandy, zostało zabitych lub brutalnie napadniętych. Innym grożono śmiercią.

Módlmy się o ustanie bezsensownych ataków wymierzonych w chrześcijan ze wschodniej Ugandy. Otoczmy naszymi modlitwami pastorów i ewangelistów, którzy trudząc się, aby zdobyć dla Chrystusa żyjących tu ludzi narażają się na okrutne prześladowania. Prośmy o umocnienie i pocieszenie dla wierzących w tym kraju. Nie zapominajmy również o Ugandyjczykach, którzy jeszcze nie poznali dobrej nowiny o zbawieniu. Módlmy się, by ich serca były otwarte na przesłanie Ewangelii.

źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza