Uczczono pamięć Jana Kalwina

14 października 2009 roku, po zakończeniu konferencji teologicznej odbyła się uroczystość poświęcona uczczeniu pamięci Jana Kalwina. W kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie spotkali się przedstawiciele Kościołów: Rzymskokatolickiego, Starokatolickiego Mariawitów, Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Metodystycznego, Adwentystów Dnia Siódmego i Ewangelicko-Reformowanego.

Ponadto obecni byli przedstawiciele Kościołów z zagranicy: Skonfederowanego Kościoła Protestanckiego w Holandii, Zjednoczonego Kościoła Reformowanego Anglii i Walii, Kościoła Reformowanego w Szwajcarii, Ewangelickiego Kościoła Westfalii, Ewangelickiego Kościoła Hesji i Nassau, Reformowanego Kościoła Krajowego w Lippe, Kościoła Waldensów we Włoszech, Czeskobraterskiego Kościoła Ewangelickiego w Czechach, Reformowanego Kościoła Baptystów w Białorusi, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego na Litwie, Ewangelickiego Kościoła w Nadrenii, Reformowanego Kościoła Austrii

Uroczystości prowadził ks. bp Marek Izdebski.

W części artystycznej wystąpiły chóry – Kościoła Ewangelicko-Reformowanego z Wilna Giesme i Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Fragmenty tekstów Jana Kalwina czytał dr Krzysztof Dorosz.

źródło: Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza