Turkmenistan: Pastor Nurliew zagrożony wysłaniem do obozu pracy

21 października protestancki pastor Ilmurad Nurliew został skazany na cztery lata więzienia za oszustwo. Zarówno jego rodzina, jak i członkowie jego kościoła kwestionują te zarzuty. Istnieje prawdopodobieństwo, że pastor zostanie wysłany do obozu pracy Seydi, gdzie więźniom podawano prawdopodobnie leki psychotropowe. Osoby blisko związane z pastorem Nurliewem poważnie obawiają się o jego zdrowie, jako że sąd nakazał poddanie go przymusowemu leczeniu z powodu rzekomego uzależnienia od narkotyków. Jak wynika z ich relacji, pastor Nurliew, który jest diabetykiem, był podczas procesu „straszliwie blady i wychudzony”.

Wśród „świadków” podstawionych przez władze była kobieta więziona za przestępstwa kryminalne, której pastor Nurliew rzekomo dał pieniądze. Obecni na procesie przyjaciele Patora Nurliewa powiedzieli, że „było jasne, iż cała sprawa została ukartowana”. Nurliew podczas procesu był otoczony funkcjonariuszami tajnej policji, którzy nie pozwalali jego żonie zbliżyć się do niego.

Módlmy się, aby pastorowi Nurliewowi została darowana siła, aby przetrwać tę próbę. Módlmy się, aby zarówno on sam, jak i jego żona doświadczali spełniania Pańskich obietnic i Jego obecności. Módlmy się, aby wyjawiona została prawda odnośnie stawianych mu zarzutów.

Źródło: Forum18

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza