Turkmenistan:: Pastor Ilmurad Nurliew wolny

Zwolnienie z więzienia pastora Ilmurada Nurliewa 18 lutego 2012 r. było dla całej jego rodziny i dla niego samego, ogromną niespodzianką. W więzieniu spędził 18 miesięcy mając w perspektywie 4 długie lata pozbawienia wolności. Minęło go kilka amnestii, teraz na ułaskawienie nikt nie liczył i właśnie wtedy stał się cud. „Bóg nas zaskoczył, nie spodziewaliśmy się tego. On jest zawsze wierny”.

Pastor Nurliew wyraził za pośrednictwem międzynarodowej organizacji chrześcijańskiej Open Doors swoją ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy pisali do niego listy umacniające i podtrzymujące go na duchu. Nawet strażnik więzienny był zaskoczony ilością korespondencji przychodzącej do osadzonego. Wprawdzie żaden z listów nie dotarł do niego bezpośrednio, ale wiedział o nich i władze wiedziały. „Od czasu do czasu mogłem rzucić okiem na kilka wersów zapisanych czyimś pismem i zapamiętywałem te zdania. Wlewały mi do serca nadzieję, choć przecież nie mogłem ich wszystkich przeczytać. To zostało mi zabronione. Jednak świadomość, że są, była ważniejsza niż wszelkie zakazy”.

Ilmurad i Maja, żona pastora są wdzięczni wszystkim, którzy byli z nimi podczas tego trudnego czasu, wszystkim, którzy solidaryzowali się z nimi w ich próbie wiary, dziękują szczególnie za modlitwy.

„Wasze modlitwy były dla mnie jak ściana ognia, która przynosiła mi ciepło w zimne noce i chroniła przed niebezpieczeństwem za murami więziennymi. Pan rozgrzewał moje serce i ciało, Jezus dostarczał mi cień w upalne dni. Dziękuję za modlitwę za mnie i za moją rodzinę”.
To był trudny okres. Ilmurad przebywał w więzieniu pracy o zaostrzonym rygorze. Musiał wytwarzać cegły, prace wykonywane były ręcznie, jego grupa miała wykonać normę dniową w postaci 120 tys. cegieł dziennie. Ilmurad jest cukrzykiem. Zaczął chorować i niedomagać. Wtedy władze więzienia przeniosły go na lżejszy odcinek pracy. Niemniej, warunki życia więziennego były fatalne. Więźniowie, w tym Nurliew, musieli spać na betonowej, zimnej podłodze. Po kilku tygodniach było to nie do zniesienia i pastor zaczął odczuwać ból w plecach. Wówczas, jak mówi, wydarzył się cud. Strażnik pobił Nurliewa. W wyniku tego bolesnego doświadczenia, pastor został uleczony. “Natychmiast wszystko przestało mnie boleć. Wyzdrowiałem. Ból zniknął. Poszedłem do strażnika, który mnie pobił i podziękowałem mu. Był wstrząśnięty”.

Nigdy więcej nie został już pobity, a ból minął.

„Często czułem obecność i protekcję Bożą. Tam często bito więźniów. Gdy strażnicy zaczynali bicie, pomiędzy nimi a mną rósł mur, który nas od siebie oddzielał”.
W więzieniu dochodziło również do innych zdarzeń. Odsiadujący wyroki mułłowie muzułmańscy, często starali się pastora nawrócić na islam. Bezskutecznie. Otrzymał nawet od władz zapewnienie, że jeśli przejdzie na islam zostanie wypuszczony na wolność. Wszyscy duchowni muzułmańscy mogli posiadać Koran, ale Ilmurad nie otrzymał zgody na posiadanie Biblii. Kiedy Ilmurad został zwolniony z więzienia, w dzień wolności do pastora przyszedł jeden z duchownych muzułmańskich, który poprosił go, żeby się za niego modlił.

Podczas odsiadywania wyroku, pastor ewangelizował współwięźniów. „Otrzymałem wewnętrzny nakaz od Boga, abym opowiadał im o Jezusie. I czyniłem to.

Niektórzy uwierzyli i zaczęli mnie odwiedzać regularnie, co zostało zauważone. Zostałem przeniesiony do innej celi, w innym odrębnym wiezieniu”.

Prośby modlitewne:

• Wychwalajmy Boga za wolność Ilmurada Nurliewa i ponowne złączenie się rodziny.

• Prosimy o kontynuację modlitwy za Ilmurada i Maję, aby ich życie, po tej udręce rozstania ułożyło się na nowo, aby milicja przestała ich śledzić i nękać. Niech oczy urzędników otworzą się na światło Jezusa Chrystusa.

• Módlmy się za wszystkich współwięźniów i strażników więziennych, których los połączył się z życiem pastora Ilmurada Nurliewa, aby świadectwo jego chrześcijańskiego życia w ciągu tych długich 18 miesięcy przyniosło im do serc Jezusa Chrystusa, aby uwierzyli w Jedynego Boga.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza