Główna / z kraju i ze świata / Turcja: Pastor Andrew Brunson wciąż więziony

Turcja: Pastor Andrew Brunson wciąż więziony

Philip Kosnett i inni
Philip Kosnett, po lewej, zasugerował, że uwolnienie Andrew Brunsona i innych „niesłusznie zatrzymanych” Amerykanów było warunkiem wstępnym „stosunków między Turcją a Stanami Zjednoczonymi, aby osiągnąć postęp”. (Ambasada USA w Turcji / Twitter)

Amerykański urzęnij w Ankarze powiedział, że ciągłe przetrzymywanie przez Turcję pastora Andrew Brunsona w sprawie zarzucanego mu szpiegostwa i terroryzmu utrudnia relacje USA-Turcja.

Philip Kosnett powiedział, że istnieje „silne poczucie jedności w Kongresie między Republikanami a Demokratami” w kwestii potrzeby uwolnienia Brunsona ale także innych amerykańskich obywateli i miejscowych tureckich pracowników amerykańskich misji, którzy, jak sądzimy, są niesłusznie zatrzymani”.

Po wcześniej podróży Shaheen powiedział przywódcy Unii w New Hampshire: „Pastor Brunson został niesprawiedliwie uwięziony i trzymany z dala od rodziny przez ponad rok. Możliwość zobaczenia go i jego żony, Norine i odwołania się bezpośrednio do prezydenta Erdogana, były moimi głównymi celami tej podróży.

„Za każdym razem, gdy Amerykanin zostaje bezprawnie zatrzymany przez obcy rząd, obowiązkiem naszego kraju jest zrobić wszystko, aby go sprowadzić do domu”.

źródło: www.worldwatchmonitor.org

Zobacz również

Republika Środkowoafrykańska

RŚA: zabito wikariusza generalnego w Bambari

Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej znów jest pogrążony w żałobie. W wyniku ran postrzałowych zmarł wikariusz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *