Turcja: Aresztowanie pastora i jego żony

Andrew i Norine Brunsonowie
Andrew i Norine Brunsonowie. Zdjęcie: World Watch Monitor

7 października w mieście Izmir władze aresztowały amerykańskie małżeństwo Andrew i Norine Brunsonów. Tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych, powołując się na „względy bezpieczeństwa narodowego”, nakazało deportację w pastora i jego żony w ciągu 15 dni, odmawiając im kontaktu z ambasadą amerykańską czy prawnikiem.

Andrew jest pastorem w Kościele Zmartwychwstania w Izmirze. Mieszkają z żoną w Turcji od 20 lat. Członkowie kościoła próbowali przekazać aresztowanym rzeczy osobiste, na co początkowo władze nie zgodziły się. Dopiero 19 października pozwolono na przekazanie czystych ubrań oraz leków. Policja nie zgodziła się jednak na przekazanie Biblii. W tym samym dniu została natomiast zwolniona Norine.

Nie wiadomo czy pastor Brunson zostanie wydalony, czy pozostanie w areszcie. Na razie został przeniesiony do aresztu Cigli, znajdującego się na północy miasta Izmir.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie Norine i módlmy się o wolność dla jej męża. Módlmy się też, by Andrew miał możliwość dzielenia się Ewangelią z innymi więźniami oraz ze strażnikami. Módlmy się, aby Brunsonowie mogli pozostać w Turcji i kontynuować swoją misję.

Źródło: World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza