Tanzania: pastor z rodziną ratuje życie

9 maja na wyspie Mafia, w regionie zdominowanym przez muzułmanów, został spalony kościół na kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem modlitewnym. Bojówkarze od dwóch lat rzucali pogróżki pod adresem pastora Ombeniego Omariego i członków jego kościoła. Pastor Ombeni, chrześcijanin nawrócony z islamu, uciekł do Dar es Salaam ze swoją żoną i trójką dzieci, kiedy dowiedział się o ataku. Założony przez niego kościół liczy już prawie sześćdziesiąt osób, głównie byłych muzułmanów,

i jest to jedyny kościół chrześcijański w tej okolicy. Chociaż budynek kościoła został zniszczony, pastor Ombeni powiedział, że powróci na tamten teren, ponieważ praca, do której został powołany, jeszcze nie została zakończona.

Módlmy się, aby pomimo spalenia budynku członkowie tego kościoła nadal spotykali się na nabożeństwach (Hbr 10,25). Prośmy Boga, aby był blisko pastora Ombeniego i jego rodziny, obdarzając ich mądrością i wskazując, co mają dalej uczynić. Módlmy się również za tych, którzy popełnili tę zbrodnię, aby poczuli skruchę i uwierzyli w żywego Boga.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza