Główna / prześladowania / Szykany władz wobec delegatów na kongres lozański

Szykany władz wobec delegatów na kongres lozański

Wielu chińskich chrześcijan zaproszonych na III Lozański Kongres Ewangelizacji Świata, który odbył się w dniach 17-24 października w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki, było prześladowanych przez władze. 17 października policja zrobiła nalot na hotel w Pekinie, gdzie około 30 członków kościołów domowych zgromadziło się na modlitwie. Byli to delegaci na Kongres Lozański, których służby celne nie wypuściły z kraju. Policjanci oskarżyli wierzących o udział w nielegalnym zgromadzeniu i odesłali większość z nich do domów. Pozostali, w tym czterech pastorów, zostali zatrzymani i przewiezieni w nieznane miejsce. Według informacji posiadanych przez rodziny uwięzionych, był to plan władz, aby zatrzymać liderów do ostatniego dnia kongresu.

Módlmy się, by chińscy chrześcijanie stali mocno w wierze i nadal żyli w niezachwianym posłuszeństwie wobec Pana. Prośmy Boga, by chińskie władze respektowały prawa chrześcijan i postępowały sprawiedliwie.

Źródło: ChinaAid

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *