Sri Lanka: Rodzina pastora zaatakowana

Wieczorem 16 lutego w wiosce w Asgiriya w dystrykcie Kandy tłum liczący około 250 osób, dowodzonych przez 11 buddyjskich mnichów, zaatakował dom miejscowego pastora, domagając się natychmiastowego zaprzestania nabożeństw. Pastor usiłował wyjaśnić napastnikom, że ma prawo do wolności religijnej, jednak mieszkańcy wioski wyciągnęli go wraz z żoną z domu i poturbowali ich. Obrzucili też obelgami ich osiemnastoletnią córkę.

Mnisi przewodniczący atakowi należeli do radykalnej nacjonalistycznej organizacji buddyjskiej “Bo-du Bala Sena” (BBS). Po tym wydarzeniu sekretarz generalny BBS zgromadził mieszkańców wioski za domem pastora i ostrzegł ich przed tego typu „zdrajcami”. Zagroził tez, że taki sam los spotka każdego mieszkańca, który by wspierał zgromadzenia chrześcijańskie.

Dziękujmy Bogu, że uchronił pastora i jego żonę przed poważniejszymi obrażeniami. Módlmy się, aby Pan dodał im odwagi w ich dalszej służbie. Prośmy Boga, aby ten pastor oraz inni przywódcy kościołów w Sri Lance zostali obdarzeni mądrością i siłą podczas prześladowań. Módlmy się także za mieszkańców wioski i mnichów, którzy dokonali tego ataku, by usłyszeli Dobrą Nowinę i przyszli do wiary w Chrystusa.

Źródła: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *