Sri Lanka: Pastor porwany po fałszywej prośbie o modlitwę

Jeden z miejscowych pastorów uległ naleganiom pewnego mężczyzny, który prosił go, by poszedł z nim i modlił się za jego chorą matkę. W drodze ów mężczyzna i jego wspólnik uprowadzili pastora do buddyjskiego miejsca kultu, gdzie, grożąc mu śmiercią, chcieli zmusić go, by prosił o przebaczenie buddyjskich mnichów. Napastnicy zostali jednak spłoszeni przez przebywające tam osoby, więc zaprowadzili pastora w odizolowane miejsce, gdzie grozili mu, że zniszczą jego kościół, jeśli on sam go nie zamknie. Potem sprawcy pobili pastora i pozostawili go samego.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zdarzyło kilka incydentów na Sri Lance, w których pastorzy byli nękani, atakowani i zmuszani do zaprzestania działalności kościelnej. Wskutek wzrostu liczby buddyjskich grup nacjonalistycznych na Sri Lance znacznie nasiliły się prześladowania chrześcijan. Jak dotąd ponad 250 kościołów zostało zburzonych lub zniszczonych w wyniku aktów przemocy. Chociaż konstytucja Sri Lanki gwarantuje wolność religijną dla wszystkich, ewangeliczne mniejszości chrześcijańskie, które stanowią tylko około jednego procenta populacji, doświadczają zarówno brutalnych prześladować, jak i dyskryminacji w edukacji i zatrudnieniu.

Módlmy się za poszkodowanym pastorem i jego kościołem, aby byli ochronieni przed kolejnymi aktami przemocy Prośmy Boga o ochronę dla wszystkich przywódców chrześcijańskich na Sri Lance oraz dla ich rodzin i kościołów. Wstawiajmy się zwłaszcza za tymi, którzy są atakowani z powodu odważnego głoszenia swojej wiary. Módlmy się też o więcej wiary, mądrości i prowadzenia dla pastorów, którzy pomimo narastających problemów, dalej głoszą ewangelię, aby inni ludzie mogli doświadczyć Bożej miłości i zbawienia, także ci, którzy im się przeciwstawiają.

Źródło: Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Laos

Laos: Aresztowany za prowadzenie modlitw

Na początku tego roku Sithong Theppavong założył mały kościół w prowincji Savannakhet, gromadząc ludzi na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza