Sri Lanka: groźby skierowane pod adresem pastorów

Duże grupy ludzi prowadzone przez mnichów buddyjskich zaatakowały dwa kościoły w regionie Galle, podczas gdy wierni zgromadzili się w nich na niedzielnych nabożeństwach. Protestujący twierdzili, że obecność chrześcijan w małym nadmorskim miasteczku Hikkaduwa (na północ od Galle) jest nielegalna.

Ze względu na groźby, jakie w sobotę zostały skierowane pod adresem pastorów, przed kościołami wystawiono posterunki policji. Jednak w relacji telewizyjnej z jednego z ataków widać, że policjanci nie radzili sobie z intensywnością ataku. Relacja z tego zajścia zaczyna się zamieszczonym linku od 11 min i 25 sek. ZOBACZ

Dwa zaatakowane kościoły to Zbory Boże i Kościół Kalwaria. Obydwa budynki zostały poważnie uszkodzone, gdy obrzucono je kamieniami i zniszczono mienie wewnątrz nich.

Demonstranci pozostali na miejscu aż do południa, powodując poważne utrudnienia w ruchu, gdyż zablokowali główną drogę między Galle i Colombo. Odeszli dopiero wówczas, gdy policjanci zapewnili mnichów, że kościoły pozostaną zamknięte do 10 lutego w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

W tym samym czasie w regionie Colombo we wczesnych godzinach rannych w niedzielę został podpalony domy modlitwy należący do Kościoła Foursquare Gospel w Pitipana w mieście Homagama. Ogień udało się ugasić, zanim wyrządził poważne szkody. Na bramie wejściowej znaleziono kartkę z poważnymi groźbami wobec chrześcijan.

Módlmy się, aby udało się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli wiernym z dwóch zamkniętych kościołów ponownie się spotykać.
Módlmy się, aby Bóg umocnił ich wiarę.
Dziękujmy Bogu, że budynek kościelny w Pitipana nie został poważnie uszkodzony.

Módlmy się, aby Bóg chronił członków tego kościoła przed kolejnymi atakami.

/Źródło: Release International/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza