Rozwój Kościoła w czasach ostatecznych – Kielce 28.11.15

Konferencja dla liderów, pastorów, usługujących i wszystkich zainteresowanych mających na sercu wzrost i rozwój zborów i kościołów ewangelicznych.
Jak zapewnić rozwój i wzrost kościoła? Co jest barierą wzrostu? Czy są narzędzia które umożliwiają wzrost kościoła? Jak na wzrost kościołów wpływają czasy, w których żyjemy?

Głównym usługującym jest pastor dr Endre Flaisz z Kościoła Wiary z Węgier. Kościół Wiary (Hit Gyülekezete) pastora Sandora Nemetha w Budapeszcie jest obecnie największym kościołem ewangelicznym w całe Europie. Na jego niedzielne nabożeństwa w Budapeszcie uczęszcza ok. 20 tysięcy osób, a w całych Węgrzech liczba członków kościoła przekracza 50 tysięcy osób nie licząc dzieci i sympatyków. Kościół Wiary wydaje miesięcznik, gazetę codzienną, ma sieć przedszkoli, szkół podstawowych i średnich w całym kraju oraz szkołę wyższą w Budapeszcie.

Co niedziela w ogólnonarodowej telewizji węgierskiej transmitowane są niedzielne nabożeństwa i głoszenia pastora Sandora Nemetha, którego autorytet i wiedza biblijna są rozpoznawane nie tylko na Węgrzech ale też w wielu krajach świata.

Dr Endre Flaisz – to absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu w Budapeszcie oraz paryskiej Sorbony. Jest bardzo bliskim współpracownikiem pastora Sandora Nemetha. Profesor Akademii Świętego Pawła w Budapeszcie (Szent Pál Akadémia) gdzie wykłada filozofię i Nowy Testament.

Autor wielu artykułów i książek. Ma głęboką wiedzę biblijną, dar nauczania i szczególną zdolność analizy bieżących wydarzeń politycznych w kontekście Bożego Słowa. Prowadzi zbór Kościoła Wiary w Kiskunhalas przy węgiersko-serbskiej granicy. Wielokrotnie usługiwał na misjach, np. w Kambodży, Kongo, Kirgistanie. Często gości w Izraelu, gdzie ma regularne wykłady na jednej z wyższych uczelni w Jerozolimie.

Program konferencji 28 listopada:
Godz. 10.00 – 11.30 I sesja
Godz. 11.30 – 12.00 przerwa
Godz. 12.00 – 13.30 II sesja
Godz. 13.30 – 15.00 obiad
Godz. 15.00 – 16.30 III sesja
Godz. 16.30 – 17.00 przerwa
Godz. 17.30 – 18.30 IV sesja
Godz. 18.30 – 18.50 przerwa
Godz. 18.50 – 20.00 V sesja

Miejsce: Zbór KCHWE w Kielcach ul. Henryka Sienkiewicza 1
Wstęp Wolny !!! Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz również

Szkoła Przebudzenia 2 III 2013

Nadesłane: Bóg zaplanował dla każdej kolejnej generacji chrześcijan trwanie w duchowym przebudzeniu, ogniu Ducha Świętego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *