Republika Środkowoafrykańska: Osiem wdów po pastorach

Podczas ostatniej wizyty w Republice Środkowoafrykańskiej dyrektor regionalny Open Doors do spraw Afryki Zachodniej i Środkowej spotkał osiem wdów po pastorach, którzy zostali zamordowani podczas zamieszek, wywołanych przez rebeliantów Seleka. Republika Środkowoafrykańska pojawia się w 2014 roku po raz pierwszy w Światowym Indeksie Prześladowań i z powodu dużej przemocy znajduje się od razu na miejscu 16, czyli na jednej z wyższych pozycji na liście.

Historie wdów

Wdowa po pastorze Pierre jest nadal całkowicie zrozpaczona. Jej mąż został zastrzelony razem z ich najstarszym synem, podczas pracy w kościele. Dokładnie dwa tygodnie wcześniej rebelianci Seleki pojawili się przed ich domem i – gdy otrzymali pieniądze – na jakiś czas wycofali się, ponieważ pastor był nieobecny. Żadna inna osoba z okolicy nie została zaatakowana przez rebeliantów. Ich celem był pastor.

„Dziękuję za waszą miłość i troskę …stoicie po naszej stronie”. Tymi słowami kolejna z ośmiu wdów zaczyna opowiadać swoją historię: „Gdy mój mąż zginął, pomyślałam, że straciłam wszystko. Bóg jednak dał mi braci i siostry, którzy się o mnie troszczą. Jezus powiedział, że gdy wspieramy wdowy, sieroty, więźniów czy chorych w ich utrapieniu, czynimy to również Jemu”.

„Chciałabym podziękować waszej organizacji. Dzięki waszej pomocy mogłam zaopatrzyć moje dzieci. To, co robicie, nie jest nadaremne. Tym, co otrzymujemy, chcemy również pomagać innym”, dodaje trzecia wdowa.

Modlitwa za wdowami, ich rodzinami i wspólnotą
Open Doors wspiera wdowy tak długo, dopóki nie staną na własne nogi. Doświadczają więc nieco ulgi w swoim ogromnym cierpieniu. Droga do całkowitego ukojenia jest jednak dłuższa. Podczas wspólnej końcowej modlitwy z wdowami, nasz pracownik mógł dostrzec, że Bóg ciągle działa w ich sercach i życiu.

DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie prześladowanych chrześcijan z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Dziękujmy Bogu za chrześcijańskich przywódców w kraju, którzy nawołują do pojednania.
Módlmy się o wdowy oraz ich rodziny, aby mogli wybaczyć mordercom, a Bóg uzdrowił ich serca i dusze.
Módlmy się za prześladowców, aby doszli do poznania Boga, nawrócili się i aby ustała fala przemocy.

za Open Doors Polska

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza