Poradnictwo chrześcijańskie

p „Poradnictwo chrześcijańskie” to podręcznik z zakresu poradnictwa chrześcijańskiego. Przydatny dla wykładowców i studentów seminariów biblijnych oraz wszystkich duszpasterzy. Pomocny dla chrześcijan w indywidualnym zdobywaniu wiedzy. Przedmowa: Pewien autor powiedział mi kiedyś, że przygotowanie poprawionego wydania książki jest trudniejsze niż jej napisanie. Przez ponad rok setki godzin spędziłem przed ekranem komputera, czytając pierwsze wydanie tej książki,

zmieniając niektóre fragmenty, uaktualniając informacje, pisząc dodatkowe rozdziały, wykreślając powtórzenia, sprawdzając odnośniki do wersetów Pisma Świętego i oceniając to, co napisałem wcześniej. Po raz kolejny musiałem narzucić sobie dyscyplinę wielu godzin pracy i podjąć ryzyko przelania swoich myśli na papier, a wówczas wszyscy mogą je poznać, poddać krytyce, a czasami może pochwalić. Mój przyjaciel miał rację łatwiej i przyjemniej jest napisać książkę niż przygotowywać jej poprawione wydanie. Mimo to praca nad nowym wydaniem była dla mnie także źródłem satysfakcji. Mogłem wyjaśnić sprawy, które nie były jasno przedstawione w pierwszym wydaniu, uwzględnić uwagi recenzentów pierwszej edycji książki i sugestie studentów. Moi współpracownicy z wydawnictwa Word rozesłali specjalną ankietę do kilku tysięcy czytelników pierwszego wydania ­ nadesłane odpowiedzi stały się źródłem pomocnych sugestii, z których wiele zostało uwzględnionych w wydaniu poprawionym. Listy, jakie otrzymałem z różnych stron świata, zwróciły moją uwagę na kwestie różnic kulturowych.

Również niektóre osoby, które korzystały z pomocy doradców, napisały do mnie o swoich przemyśleniach na temat kwestii omawianych w książce. Podobnie jak w przypadku pierwszego wydania, i tym razem starałem się podsumować znaczną część posiadanej wiedzy na temat metod poradnictwa i poważniejszych problemów, z którymi borykają się współcześni ludzie. Książka ta została pomyślana jako źródło informacji dla pastorów i doradców chrześcijańskich, pomoc dla doradców-wolontariuszy i podręcznik dla studentów szkół wyższych i seminariów. Pisząc ją, starałem się kierować nauką Pisma Świętego i uwzględniać najnowsze badania z dziedziny poradnictwa i psychologii.

Stron 988, format B5 (oprawa twarda)

Wydawca:
Chrześcijański Instytut Biblijny
ul. Puławska 114, 02-620 Warszawa,
tel.: (22) 646 82 28, fax (22) 646 82 27,

Zobacz również

Wytrwanie w czasie ucisku

Wytrwanie w czasie ucisku – Jim Cunningham

W Wieczerniku na kilka dni przed ukrzyżowaniem Jezus powiedział swoim uczniom: „A kiedy będziecie doświadczać …

3 komentarze

  1. Interesowałaby mnie ta pozycja proszę o podanie ceny.
    Pozdrawiam
    Z Bożym błogosławieństwem
    Jerzy

  2. Prosze odwiedzic sklep, ktorego adres jest podany. Serwis pastor.pl nie prowadzi sprzedazy ksiazek.

  3. To chyba obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce się zając poradnictwem, a także dla każdego duszpasterza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza