Pomóżmy Syrii. Apel akcji pomocy uchodźcom

Pomóżmy Syrii
Zdjęcie: Maciej Moskwa / TESTIGO

Pomóżmy Syrii. Apel akcji pomocy uchodźcom pod patronatem Aliansu Ewangelicznego. Od 2011 roku w Syrii trwa wojna domowa. Każdego dnia giną tam chrześcijanie. Całe rodziny są zmuszone do opuszczenia swoich domów, młodzi chłopcy bez własnej woli wcielani do wojska. Pomimo tak dużej skali okrucieństwa, temat ten jest zmarginalizowany w polskich mediach. Niewiele mówi się o genezie wewnętrznego konfliktu i jego przebiegu.

Na pewno porusza nas los żyjących tam chrześcijan ale czy oprócz modlitwy możemy coś w ich sprawie zrobić?

Moner Shaded jest Syryjczykiem, który od 45 lat mieszka w Polsce. Tu znalazł żonę, z którą wychował siódemkę dzieci. Od wielu lat jest pastorem Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie.

Z ubolewaniem i ogromnym smutkiem, słucham i patrzę na cierpienia moich rodaków. Wojna domowa w Syrii to autentyczne piekło na ziemi, które w potęgujący sposób obejmuje swoim skażeniem miliony ludzi. Jako chrześcijanin, który szanuje każdego człowieka, niezależnie od jego światopoglądu, narodowości czy wyznania, zwracam się do Was z prośbą, abyście wsparli cierpiących i potrzebujących uchodźców z Syrii – mówi pastor Moner Shaded.

Aby umożliwić praktyczną pomoc dla prześladowanych w Syrii chrześcijan, potrzebne jest wsparcie kościołów, ośrodków chrześcijańskich i rodzin, które zagwarantowałyby przyjęcie tych ludzi na jakiś czas (np. na rok) zapewniając im miejsce pobytu. Konieczne też będzie znalezienie środków utrzymania.
Dlatego w imieniu pastora Moner Shaded zwracam się do chrześcijan, którzy chcą przyjąć uchodźców z Syrii. Pierwszy krok, to zebranie deklaracji, które będą bardzo pomocne w rozmowach z polskim rządem i mamy nadzieję, wpłyną na pozytywną decyzję przyjęcia syryjskich uchodźców.

Bardzo prosimy o konkretne deklaracje z kościołów, ośrodków chrześcijańskich i rodzin – ilość osób może zostać przyjętych, deklarowany czas ich pobytu (min. rok) oraz czy jest możliwość zapewnienia im utrzymania. Niezależnie przyjmowane są deklaracje pieniężne od osób, które nie mają możliwości przyjęcia uchodźców z Syrii, ale chcą pomóc w inny sposób.

Deklaracje proszę przesyłać najpóźniej do końca lutego 2015 r. na adres mshaded@data.pl

Od kiedy uchodźcy z Syrii będą mogli zamieszkać w Polsce, tego nie wiemy. Wierzymy jednak, że Bóg we właściwym czasie pomnoży nasze ograniczone możliwości.
Nadzieją chrześcijan na całym świecie jest dzień, gdy nie będzie już łez, bólu ani cierpień. Ta obietnica jest często jedynym pocieszeniem dla ludzi żyjących w krajach ogarniętych wojną. Żyjąc w wolnym kraju możemy jednak coś zrobić dla naszych bliźnich, abyśmy gdy powróci Chrystus mogli usłyszeć: „byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem obcym przybyszem, a przyjęliście Mnie” (Mat. 25: 35).

Akcja pomocy uchodźcom organizowana jest pod patronatem Aliansu Ewangelicznego.

Więcej informacji udziela pastor Moner Shaded, Kościół Dobrego Pasterza, tel. kom. 606 552 497, Email: mshaded@data.pl

Na zdjęciu: Dziewczynka ma na imię Hawjin, ma 9 lat jest uciekinierką z Kobane, skąd zabrała ją mama. Obecnie mieszka w obozie uchodźców w Suruc w Turcji. Jej tata za wszystkie swoje oszczędności próbował dostać się do Hiszpanii przez Maroko. Kiedy dowiedział się, że ISIS zaatakowało Kobane natychmiast wrócił do Turcji i odnalazł swoją rodzinę w obozie uchodźców.

Zobacz również

Persecution Relief

Indie: Zamordowanie syna lidera chrześcijańskiego

4 czerwca we wsi Kenduguda w stanie Orisa hinduscy bojownicy zabili niewinnego nastolatka, po czym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza