Pobili do nieprzytomności pastora kościoła „Agape Baptist Church”

Członkowie bandy biją do nieprzytomności pastora kościoła „Agape Baptist Church” – Open Doors prosi o modlitwę. Brutalni oprawcy zaatakowali w Wietnamie grupę liderów wspólnoty. 13 listopada przypuszczalnie członkowie pewnej bandy zaatakowali spotkanie „Agape Baptist Church”. Chrześcijanie zebrali się w domu pastora Danh Chau w miejscowości Lai Tao niedaleko stolicy Hanoi. Napastnicy pobili chrześcijan; pastora aż do nieprzytomności. Kilka osób, między nimi kobiety i dzieci, zostało ciężko rannych. Do tego mężczyźni zniszczyli meble, spustoszyli ogród i ukradli osobiste rzeczy chrześcijan. Pastorowi Danh Chau zagrozili morderstwem, jeśli w jego domu dalej będą zbierać się chrześcijanie. Open Doors prosi o modlitwę za rannych chrześcijan i o ochronę przed dalszymi napadami.

Nowy poziom prześladowań

Założony w roku 2007 kościół „Agape Baptist Church” jest nieuznaną przez państwo organizacją kościoła domowego, posiadającą około 2000 członków i 38 wspólnot w Hanoi i leżących dookoła prowincjach. Ponieważ polityka religijna wobec chrześcijan w Wietnamie od kilku lat jest wyraźnie bardziej tolerancyjna, prześladowania widocznie się przemieściły. Według miejscowych przywódców chrześcijańskich, policja i wyżsi urzędnicy wstawiają się za członkami band przeciwko kościołom domowym. Napastnicy nie są ani identyfikowani, ani ścigani karnie. Na indeksie prześladowań przygotowanym przez Open Doors Wietnam zajmuje miejsce 18.

ŹródłoCompass Direct

Zobacz również

Sudan: wznowienie procesu ośmiu przywódców kościelnych

W październiku wznowiono postępowanie karne przeciwko ośmiu czołowym przywódcom Kościoła Chrystusowego w Sudanie (SCOC). Oskarża …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza