Główna / prześladowania / Pastor Zhang Shaojie dostał 12 lat

Pastor Zhang Shaojie dostał 12 lat

Zhang ShaojiePastor Zhang Shaojie z kościoła w powiecie Nanle w prowincji Henan odbywa wyrok 12 lat więzienia za „organizację zgromadzenia w celu zakłócenia porządku publicznego”, jak również na podstawie fałszywych zarzutów o oszustwo.

Został zatrzymany 16 listopada 2013 r. podczas umówionego wcześniej na prośbę władz spotkania w jego kościele. Zhang pełnił wtedy funkcję przewodniczącego miejscowej Rady Chrześcijan Chin i Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii, oficjalnie uznawanego w Chinach kościoła protestanckiego.

W tym samym okresie w ciągu kilku dni władze aresztowały również ponad 20 wiernych z jego kościoła. Za powód podjęcia tych działań podano spór o ziemię, jaki toczył się między władzami powiatu Nanle a kościołem. Córka Zhanga razem z mężem i niemowlęciem uciekli z tego rejonu, aby uniknąć aresztowania. Powiedziała ona potem organizacji ChinaAid, że otrzymała ponad 10 telefonów z pogróżkami. Dzwoniący grozili jej, że zniszczą całą jej rodzinę, jeśli nadal będzie mówić o sytuacji w swoim kościele.

Ostatecznie 4 lipca 2014 r. Zhang został skazany na 12 lat więzienia. W sierpniu tego samego roku jego apelacja została odrzucona. W chwili aresztowania miał 49 lat.

Aby uniknąć posądzenia o prześladowania na tle religijnym, komunistyczne władze Chin bardzo często skazują chrześcijan na wyroki więzienia na podstawie sfabrykowanych oskarżeń dotyczących spraw ekonomicznych lub politycznych.

Aresztowany: listopad 2013 r.
Wyrok: 12 lat więzienia

Adres:
Zhang Shaojie
P.O. Box 14
Xinxiang City, Henan Province
CHINY, 453002

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Zhanga Shaojie (plik do wydrukowania).

Zobacz również

Pastor Andrew Brunson

Trump grozi Turcji z powodu więzionego pastora

Prezydent USA Trump obiecał podjąć wszelkie kroki w celu uwolnienia więzionego amerykańskiego pastora. 17.08.2018. Oświadczył …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *