Pastor oskarżony o pobicie 5 policjantów

Rozwścieczony pastor baptystów w Azerbejdżanie pobił pięciu policjantów. Jakby tego było mało, zniszczył również radiowóz. Popełnił zresztą szereg innych przestępstw. Zwyrodnialec i notoryczny bandyta? Według azerbejdżańskich władz, owszem. Zarzuty zostały sfabrykowane! To bezprawie! – protestują przyjaciele pastora Kościoła baptystów Zaura Balajewa.
(…) Prócz zarzutu pobicia policjantów i zdewastowania radiowozu oskarżono go również o „prowadzenie nielegalnych zebrań pod pozorem działalności religijnej bez państwowej rejestracji” i „przyciągnięcie do tych spotkań młodzieży”, a nawet „śpiewanie wysokim głosem i grę na specjalnych instrumentach, łamiące zasady współżycia społecznego i przeszkadzające sąsiadom”.

Na prawdziwość tych zarzutów cień rzuca stwierdzenie prokuratora w czasie śledztwa. Ów powiedział, że Balajew jest chrześcijaninem, a zatem zagrożeniem dla społeczeństwa i bezpieczeństwa społecznego.

W obronie pastora stanął lider baptystów w Azerbejdżanie pastor Ilia Zeczenko. „Jak taki drobny człowiek jak Zaur mógł pobić pięciu silnych policjantów? Nie jest jakimś supermanem czy Schwarzeneggerem!”

(…)

Filip Jurzyk
Całość inf. tutaj: www.dziennik.pl/

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza