Pastor oskarżony o „homofobię” wygrywa przed londyńskim trybunałem

sąd prawo

Dla wielu Amerykanów, rozmowa o homoseksualizmie między pastorem Georgem Hargreaves’em i jego współpracowniczką w schronisku dla bezdomnych była po prostu spokojną wymianą poglądów między dwiema osobami przy pracy. Ale według pastora Hargreaves’a, wykształconego na Oxfordzie brytyjskiego duchownego, rozmowa doprowadziła do tego, że jego koleżanka zaczęła go unikać. W efekcie, jak stwierdził pastor, jej zachowanie stworzyło „wrogie” środowisko pracy. Dwudziestokilkuletnia Elizabeth Akano oskarżyła Hargreaves’a o homofobię, a on złożył na nią formalną skargę do trybunału pracy.

Zgodnie z relacją „UK Telegraph„, tamtego dnia w styczniu 2019 roku, Hargreaves i Akano rozmawiali o biblijnym nauczaniu, gdy kobieta wyraziła zdanie, że „ludzie rodzą się gejami”. Na to pastor odpowiedział, że „pedofile podają ten sam argument”. Dalej duchowny stwierdził, że „nawet, jeśli ludzie rodzą się ze schorzeniem, to nie odbiera Bogu zdolności, by to zmienić lub uzdrowić”.

Brytyjski dziennik „Daily Mail” informuje, że po tamtej rozmowie Akano zaczęła ignorować Hargreaves’a i powiedziała mu, że go nie „szanuje”. Wtedy pastor złożył skargę, twierdząc, że jej uporczywe zachowanie tworzy „upokarzające środowisko”.

W czasie procedury rozpoznawania skarg, Hargreaves bronił swoich uwag, twierdząc, że przez wypowiadanie w jednym zdaniu słów „homoseksualny” i „pedofil”, nie utrzymywał ani nie sugerował, że homoseksualiści są pedofilami. Nie uważał też, że taka uwaga może być obraźliwa lub niegrzeczna.

„Odpowiadając Liz i każdemu, kto mówi, że 'ludzie rodzą się gejami', mogę powiedzieć, że pedofile też by stwierdzili, że tacy się urodzili” – uzasadniał dalej. „To moja standardowa odpowiedź na argument, że ludzie rodzą się homoseksualistami. Umieszczanie tych dwóch słów w jednym zdaniu nie jest wbrew prawu”.

Trybunał apelacyjny przyznał mu rację.

Według „The Telegraph”, sędzia Andrew James orzekł na korzyść Hargreaves’a, uznając, że duchowny był nękany i dyskryminowany na podstawie swoich przekonań religijnych, gdy Akano go ignorowała, a jego kierownik regionalny niestosownie wypytywał go o zajście.

Sędzia stwierdził, że Akano również działała w oparciu o swoje przekonania religijne, zwracając uwagę, że „była wyraźnie zdenerwowana komentarzem wnoszącego skargę, który zdawał się czynić związek między pedofilami a społecznością gejowską”. Dalej jednak dodał, że „wnoszący skargę ma rację, mówiąc, że używanie razem tych dwóch słów nie jest wbrew prawu, w tym sensie, że nie jest przestępstwem karnym”. Mimo to, sędzia przyznał, że dla niektórych osób takie uwagi mogą być obraźliwe.

Sędzia orzekł też, że pastor Hargreaves padł ofiarą radykalnej dyskryminacji, gdy Akano – na marginesie, czarnoskóra – powiedziała mu, że „jest jednym z tych czarnych mężczyzn, którzy lubią białe kobiety”. Pochodząca z Jamajki żona Hargreaves’a, która była jednym z pastorów w ich kościele zielonoświątkowym i założycielką East London Christian Choir, zmarła na raka mózgu w 2011 roku.

Decyzja o ewentualnej rekompensacie zostanie podjęta w późniejszym terminie na posiedzeniu w sprawie zadośćuczynienia.

Autor: Deborah Bunting

Źródło: CBN News
za chrzescijanin.pl

Zobacz również

Huang Yizi

Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza