Pastor korzystając z Tłumacza Google przyprowadził dwóch Kubańczyków do Jezusa

James Merritt
Pastor James Merritt (w środku) przyprowadził braci Osmaniego i Bartolo do Chrystusa, używając aplikacji Google Translate na swoim telefonie (Twitter)

Dwaj mężczyźni spotkali się z pastorem Jamesem Merrittem. Sprzedaż mebla okazała się dla nich wydarzeniem odmieniającym życie.

Merritt jest pastorem kościoła Cross Pointe na przedmieściach Atlanty. Udało mu się zachęcić dwóch mężczyzn, którzy nie znali angielskiego, do oddania życia Chrystusowi. Komunikował się z nimi wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Tłumacz Google na telefonie. Merritt opisał to jako „jedno z najwspanialszych świadectw w swoim życiu.”

Bartolo i Osmani, bracia pochodzący z Kuby, przyjechali po meble. Wtedy Merritt zaczął z nimi rozmawiać przez opcję głosową w aplikacji Tłumacz Google.

– W domu mamy teksty religijne i w języku angielskim, i w hiszpańskim. Pomyślałem jednak, że chciałbym dać im coś więcej. Wtedy zrozumiałem, że wszystko, czego potrzebowałem, miałem w rękach – powiedział Merritt.

Kiedy Osmani dowiedział się, że Merritt jest pastorem, chciał zadzwonić do żony, która już była chrześcijanką. Żona mężczyzny poprosiła pastora za pośrednictwem tłumacza, aby podzielił się Ewangelią z jej mężem.

Z pomocą Tłumacza Google Merritt powoli omówił Ewangelię z mężczyznami w swoim własnym domu.

Obaj zareagowali emocjonalnie i modlili się, aby Chrystus do nich przyszedł. Osmani powiedział, że nie może się doczekać, aż zadzwoni do żony i powie jej, że narodził się na nowo.

– Duch Święty musiał mieć swój udział w całej tej sytuacji – powiedział Merritt. – Ci mężczyźni już mieli wyjść z mojego domu. Chciałem tylko wręczyć im tekst religijny, ale nagle pomyślałem o skorzystaniu z Tłumacza Google. Ostatecznie użyłem funkcji głosowej. Można mówić do aplikacji, a ona wszystko tłumaczy. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że taka funkcja istnieje.

Merritt powiedział, że ważne jest, aby brać pod uwagę rozwój technologiczny i korzystać ze wszystkich sposobów dzielenia się z innymi Ewangelią.

– Zacząłem się zastanawiać, których aplikacji mógłbym używać do dzielenia się Ewangelią – powiedział Merritt. – Nie musimy już wszędzie nosić ze sobą wielkich Biblii. Mamy aplikacje biblijne i inne zasoby, z których możemy korzystać, aby mówić o Ewangelii. Bóg wziął pod uwagę moje pragnienie dzielenia się Ewangelią. Przypomniał mi także, że miałem w dłoniach idealne narzędzie do tego.

Chrześcijan może zainteresować popularna aplikacja biblijna YouVersion i aplikacja Tłumacza Google. Inne źródła to The Story App czy The Life on Mission App.

The Story App to prezentacja Ewangelii w formie wideo z możliwością odtworzenia filmu w różnych językach. Life on Mission to interaktywne wyjaśnienie Ewangelii krok po kroku, od stworzenia aż do odnowienia.

Merritt przyznał, że czasem trudno mu dawać świadectwa w taki sposób, w jaki powinien. Powiedział jednak, że chce podzielić się swoją historią na mediach społecznościowych. Ma nadzieję, że zachęci innych do szukania danych przez Boga okazji do dzielenia się Ewangelią.

– Jedną z kluczowych kwestii w przypadku ewangelizacji jest intencjonalność – powiedział Merritt. – Najczęściej robimy to, co faktycznie chcemy zrobić, więc codziennie proszę Boga, aby pozwolił mi usłużyć komuś poprzez podzielenie się Ewangelią. Spróbujmy zmieniać codzienne pogawędki w rozmowy o Ewangelii.

Autor: Timothy Cockes

Źródło: God Reports

Inne
Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Zobacz również

Pastor An Yankui

Chiny: Pastor An Yankui wypuszczony z więzienia

30 grudnia aresztowano i skazano na 15 dni więzienia pastora An Yankui. W chińskim sądownictwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza