Pastor Issavi oskarżony o „nawracanie muzułmanów”

Iran: zwolnienie kilkorga chrześcijan z więzienia. Między 28 a 30 marca został zwolniony z więzienia za kaucją Wilson Issavi (65 l.), pastor Asyryjskiego Kościoła Ewangelicznego. Oczekuje on obecnie na proces. Pastor Issavi został aresztowany 2 lutego w pobliżu Isfahanu wraz z trzema innymi osobami. W styczniu br. policja dokonała rewizji w jego domu, konfiskując jego osobiste rzeczy. Władze zamknęły też i opieczętowały budynek jego kościoła w miejscowości Kermanshah.

Pastor Issavi jest oskarżony o „nawracanie muzułmanów” oraz o „brak współpracy z policją”. Ten drugi zarzut wiąże się prawdopodobnie z prowadzeniem spotkań domowych po zamknięciu budynku kościoła. Podczas pobytu w więzieniu Wilson Issavi był według doniesień torturowany. Grożono mu także egzekucją. Z powodu przebywania w brudnym karcerze nabawił się też jakiejś groźnej dla życia infekcji.

17 marca uwolniono także troje innych chrześcijan, przebywających w więzieniu od 24 grudnia 2009 r. Maryam Jalili, Mitra Zahmati i Farzan Matin zostali aresztowani razem z 12 innymi chrześcijanami w miejscowości Varamin, kiedy zebrali się, by razem spędzić święta. Wszyscy aresztowani zostali umieszczeni w więzieniu Evin w Teheranie. Dwanaście osób uwolniono 4 stycznia, a o losie Maryam, Mitry i Farzana nie było wcześniej żadnych informacji. Nie są znane szczegóły dotyczące warunków ich zwolnienia.

Chwała Panu za to, że ci wierzący zostali uwolnieni z więzienia. Módlmy się, żeby nadal dzielnie służyli Chrystusowi. Módlmy się też za innych chrześcijan w Iranie, którzy są więzieni z powodu swojej wiary.

Źródło: Compass Direct, Farsi Christian News Network

Zobacz również

sąd prawo

Pastor oskarżony o „homofobię” wygrywa przed londyńskim trybunałem

Dla wielu Amerykanów, rozmowa o homoseksualizmie między pastorem Georgem Hargreaves’em i jego współpracowniczką w schronisku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza