Pastor ciężko ranny po zamieszkach w więzieniu

Pastor oraz kilku innych więźniów ciężko ranni po zamieszkach w więzieniu. Przełożony irańskich kościołów prosi o modlitwę za pastorem Farshid Fathi, który odbywa karę 6 lat pozbawienia wolności w teherańskim więzieniu Evin. Według informacji służby wywiadowczej‚ Middle East Concern (MEC), chrześcijański pastor pochodzenia muzułmańskiego został ranny 17 kwietnia, gdy próbował odeprzeć ciosy strażnika więziennego,
który zaatakował innego osadzonego. Z powodu złamanej nogi oraz palców u stóp, chrześcijanin został zabrany na jeden dzień do szpitala. Około 30 innych więźniów, w tym wielu chrześcijan, cierpi z powodu podobnych obrażeń. Pastor Farshid, przełożony sieci kościołów domowych, został aresztowany 26 grudnia razem z innymi wierzącymi. Tymczasowe izolatki, odmowa odwiedzin krewnych, jak również wyczerpujące przesłuchania to charakterystyczne sankcje, stosowane wobec nich aż do dziś. Co najmniej 50 chrześcijan przebywa obecnie w areszcie. Powodem ich zatrzymań jest zazwyczaj antypaństwowa działalność polityczna, ponieważ tak władze interpretują głoszenie Ewangelii.

Głoszenie Ewangelii w języku perskim zabronione – brak możliwości szerzenia chrześcijaństwa

Według zarządzenia służby bezpieczeństwa, Kościół Emmanuel oraz Kościół św. Piotra w Teheranie nie mogą od 10 lutego urządzać nabożeństw w języku perskim. Ma to uniemożliwić obywatelom usłyszenie Ewangelii w ich ojczystym języku. Rzecznik służby wywiadowczej MEC donosi, że „od teraz piątkowe nabożeństwa w języku perskim nie mogą odbywać się w żadnym oficjalnie zarejestrowanym kościele”. Władze zażądały ponadto od obu kościołów ujawnienia nazwisk ich członków. Wielu z nich straciło na skutek tego pracę. Jedynie w niedzielę można prowadzić nabożeństwa dla Ormian i Asyryjczyków w ich językach. Rząd chce ograniczyć jednak chrześcijańską działalność do irańskich kościołów historycznych. Odbiera to tym samym możliwość istnienia wspólnot domowych, których ilość stale rośnie. „Poszukujący prawdy muzułmanie i chrześcijanie muzułmańskiego pochodzenia mają w ten sposób zobaczyć, jak wiele problemów sprawia bycie chrześcijaninem”, informuje dalej MEC.

Większość chrześcijan muzułmańskiego pochodzenia spotyka się w kościołach domowych potajemnie. W celu ochrony wspólnot oraz ich sieci, nie utrzymuje się ze sobą prawie żadnego kontaktu. Licznym aresztowaniom, występującym w ostatnim czasie, jak przykładowo zatrzymaniu lidera wspólnoty Assembly of God, Masis Moussian’a, towarzyszą także przeszukania domów oraz maltretowanie chrześcijan. Iran nadal utrzymuje karę śmierci dla odstępców od islamu. Prezydent Hassan Rouhani nie wprowadził żadnych zmian w celu polepszenia sytuacji mniejszości etnicznych i religijnych. W Światowym Indeksie Prześladowań, liście 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani za swoją wiarę, Iran zajmuje 9 miejsce.

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Iranu
Módlcie się za chrześcijan z Iranu, aby byli silni w swej wierze.
Módlcie się za rannego pastora, aby Pan Bóg uzdrowił jego ciało i aby on i inni chrześcijanie mogli wyjść z więzienia.
Módlcie się, aby Królestwo Boże przychodziło do narodu irańskiego.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza