Pakistan: zginął kaznodzieja bo głosił Chrystusa

Rashid Memhood (33 l.) pochodził z bogatej i wpływowej rodziny muzułmańskiej, ale nawrócił się do Chrystusa w 2005 r. Choć z wykształcenia był prawnikiem, postanowił zostać pastorem i głosić ewangelię mimo ostrego sprzeciwu ze strony swoich krewnych.

26 grudnia 2013 r. jechał na tylnym siedzeniu motocykla prowadzonego przez innego zaprzyjaźnionego z nim pastora. Nagle jakiś samochód zaczął ich ścigać i potem celowo wjechał w Rashida. W wyniku uderzenia doznał on poważnych urazów głowy i zmarł w szpitalu niedługo po przeprowadzonej operacji.

Dwa dni wcześniej Rashid wygłosił kazanie o tym, że Jezus jest jedynym prawdziwym i żywym Bogiem oraz ucieleśnieniem Bożej miłości. Współpracownicy naszej partnerskiej misji Release International powiedzieli, że Rashid był przykładem dla innych chrześcijan wywodzących się ze środowisk muzułmańskich i że jego śmierć złamała serce wielu ludziom.

Módlmy się, aby Bóg pocieszył wiernych z kościoła Rashida i umocnił ich wiarę, aby dalej prowadzili jego służbę i w Bożej miłości i mocy docierali z ewangelią do swojego otoczenia. Dziękujmy Bogu, że Rashid z całego serca za Nim podążał i że wpłynął na przemianę życia wielu osób.

Źródło: Release International
za Stowarzyszenie Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza