Pakistan: Zaginięcie pastora

Pastor Judoon jest uznany za zaginionego od 22 stycznia. Jego rodzina obawia się, że został porwany przez bojowników islamskich. Bliscy pastora powiedzieli, że wyszedł z domu o osiemnastej, nie mówiąc dokąd idzie, po czym ślad po nim zaginął. Miejscowi mieszkańcy na próżno przeszukali okolicę. Od tamtej pory policja znalazła w okolicy jedynie jego torbę i motocykl.

Członkowie rodziny pastora są zaniepokojeni, ponieważ Judoon wspierał pewnego chrześcijanina, oskarżonego o „bluźnierstwo”, czyli w sprawie, która Pakistanie jest powodem napięć. Służąc jako starszy w miejscowości Kamahan niedaleko Lahauru, Judoon pomagał swemu bratu w wierze, Babu Shahbazowi, który został oskarżony o napisanie swojego nazwiska na egzemplarzu Koranu i powyrywanie z niego kartek (Babu jest niepiśmienny).

Podczas gdy miejsce przebywania Judoona nie jest znane, Babu pozostaje w policyjnym areszcie. Miejscowi chrześcijanie sądzą, że jego oskarżycielem jest motywowany zazdrością rywal w interesach. Release International, bratnia misja Głosu Prześladowanych Chrześcijan, wspiera obie rodziny w tym trudnym czasie niepewności, procesu sądowego i ogromnego niepokoju.

Ekstremiści w Pakistanie z reguły nie czynią różnicy między oskarżonymi o bluźnierstwo i tymi, którzy ich wspierają lub bronią, dlatego módlmy się, by Bóg chronił pastora Judoona i jego rodzinę. Módlmy się też, by jego przyjaciel Babu został uwolniony, a postawione mu zarzuty wycofane. Niech obie rodziny odbudują swoje życie w bezpieczeństwie i harmonii pośród członków swoich społeczności. Nadal wstawiajmy się też za ogółem mieszkańców Pakistanu, by w ich kraju doszło do radykalnej zmiany postawy wobec mniejszości religijnych.

Źródło: Release International
za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza