Pakistan: Pobita za odmowę przejścia na islam

Anika Shehzad, 18-letnia chrześcijanka, pracowała jako pomoc domowa w Ferozwala w Pakistanie. Anika pochodzi z biednej rodziny i zatrudniła się, by ją wspomóc. Jednak po kilku dniach pracodawcy zaczęli wywierać na nią presję, by przeszła na islam. Im bardziej się opierała, tym większy był nacisk, aż nie mogła tam dłużej pracować.

Anika Shehzad

Gdy Anika poinformowała pracodawców, że odchodzi, ci wpadli w gniew, pobili ją, po czym powiedzieli rodzinie, że dziewczyna ukradła im pieniądze. Dzięki pomocy pastora Anikę zabrano do lekarza. Gdy zaniepokojeni rodzice skontaktowali się z pracodawcami, muzułmańska rodzina zwróciła się przeciwko nim i oskarżyła ojca Aniki o kradzież pieniędzy i złota.

Pakistańscy chrześcijanie są często niepiśmienni i biedni, dlatego nieraz są zmuszeni podejmować ryzykowne działania, jak posyłanie swoich młodych córek do pracy u bogatych rodzin muzułmańskich, gdzie mogą być narażone na napastowanie seksualne, tortury i inne formy przemocy.

Módlmy się, by Pan czuwał nad Aniką i jej rodziną w tym czasie prześladowań. Niech zaznają Bożych błogosławieństw i zaopatrzenia, trwając w wierze pomimo zagrożenia. Pamiętajmy też o wielu innych młodych kobietach, które tak jak Anika narażone są na ataki. Niech Pan wspiera je w szczególny sposób, by składały świadectwo swoją niezachwianą wytrwałością i wiarą. Módlmy się też, by pakistańskie władze stały na straży sprawiedliwości i zapewniały ochronę wszystkim narażonym na tego typu przemoc.

Źródło: CLAAS
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Huang Yizi

Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza