Pakistan: pastor rozmawia o chrześcijaństwie z pakistańskim nauczycielem

Nauczyciel języka arabskiego w państwowej szkole w Pakistanie spotyka się ze wspieranym przez VOM pastorem, aby dowiedzieć się więcej o chrześcijaństwie. Spotkania rozpoczęły się, gdy nauczyciel dowiedział się, że jeden z jego uczniów jest chrześcijaninem. „Nigdy jeszcze w swoim życiu nie spotkałem chrześcijanina” – powiedział temu młodemu człowiekowi. „Jak chrześcijanie się modlą?” – pytał. Uczeń zaprosił go, by porozmawiał z jego pastorem.

Na początku rozmowy były trudne, ponieważ nauczyciel nie czuł się wolny, aby mówić otwarcie. Kiedy jednak w lutym pastor odwiedził go, przynosząc ołówki i zeszyty dla uczniów, rozmawiali przez dwie godziny, a nauczyciel poprosił o Biblię, by mógł przeczytać niektóre cytowane przez pastora wersety. Nauczyciel zaproponował, aby podczas następnego spotkania porozmawiać na temat tego, czy Jezus jest Synem Bożym. Pastor prosi o modlitwę o Bożą ochronę i prowadzenie Ducha Świętego podczas spotkań z tym nauczycielem, by mógł on przyjąć Jezusa Chrystusa jako swego osobistego Zbawiciela.
Módlmy się także za tych wierzących w Pakistanie, którzy przechodzą prześladowania z powodu swojej wiary w Jezusa. Módlmy się, aby ich pasja dla Chrystusa była światłem, które przyciągnie innych do Niego (Mt 5,14-16).

/źródło: VOM-USA/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan Polska

Zobacz również

Sudan: wznowienie procesu ośmiu przywódców kościelnych

W październiku wznowiono postępowanie karne przeciwko ośmiu czołowym przywódcom Kościoła Chrystusowego w Sudanie (SCOC). Oskarża …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza