Pakistan: Kolejne odroczenie rozprawy apelacyjnej pastora Zafara Bhattiego

Zafar BhattiZafar Bhatti, aresztowany pod zarzutem wysyłania bluźnierczych SMS-ów, przebywa w więzieniu od lipca 2012 roku. W 2017 roku został skazany na karę dożywotniego więzienia. Zafar utrzymuje, że jest niewinny. Telefon, z którego wysyłano te wiadomości, nie był nigdy zarejestrowany na niego. Zafar odwołał się od wyroku, ale jego apelacja była cały czas odraczana. 19 czerwca rozprawa apelacyjna Zafara została po raz siódmy odroczona do 12 września, bo sędzia miał zaplanowany wyjazd na wakacje.

Stan zdrowia Zafara jest zły. Choruje on na cukrzycę i cierpi na depresję. Na rozprawie 25 kwietnia sędzia rozbudził nadzieję stwierdzając, że nie ma dowodów przeciwko Zafarowi i należy go wypuścić. Jednak opóźnienia w rozstrzygnięciu sprawy tylko pogłębiają traumę Zafara. Mehwish Bhatti, który odwiedził Zafara 20 czerwca, powiedział: „Zafar jest bardzo zniechęcony. Nie mogłem zrobić nic więcej niż tylko pocieszać go przez Słowo Boże. Proszę, módlcie się za niego.”

Pamiętajmy o Zafarze i jego żonie Nawab. Módlmy się, aby w oczekiwaniu na kolejną rozprawę odczuwali pokój i radość Ducha Świętego. Módlmy się, by na najbliższej rozprawie Zafar został uniewinniony i wypuszczony na wolność. Módlmy się też za jego oskarżycieli, aby i oni mogli poznać Jezusa Chrystusa.

Źródło: Church in Chains, Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

sąd prawo

Pastor oskarżony o „homofobię” wygrywa przed londyńskim trybunałem

Dla wielu Amerykanów, rozmowa o homoseksualizmie między pastorem Georgem Hargreaves’em i jego współpracowniczką w schronisku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza