Pakistan: Groźby śmierci wobec ewangelisty

Pakistański ewangelista Arif Ferguson (36 l.) i jego rodzina muszą przebywać w ukryciu z powodu pogróżek, jakie otrzymali ze strony islamskich bojowników. Arifowi po raz pierwszy grożono śmiercią za to, że głosił ewangelię wśród muzułmanów. Kolejne poważne pogróżki otrzymał w marcu tego roku, bo w lokalnej gazecie potępił zabójstwo ministra ds. mniejszości Shahbaza Bhattiego, który zginął za sprzeciw wobec ustawy o bluźnierstwie. Ugrupowanie Tehrik-i-Taliban Pakistan przyznało się do zabójstwa Shahbaza Bhattiego, a teraz grozi śmiercią Arifowi.

Arif uciekł do Karaczi, kiedy dowiedział się, że bojownicy próbują go wyśledzić. Ale nawet tam grożono mu śmiercią, zmuszając jego dziewięcioosobową rodzinę do ponownej ucieczki. W rezultacie tych wydarzeń Arif i jego siostry stracili pracę. Arif powiedział: „Wierzę w Jezusa. Jeśli umrę, to będzie to dla Chrystusa”.

Módlmy się za Arifa i jego rodzinę – o ochronę, wsparcie i zachętę dla nich. Prośmy Pana, aby ich zaopatrzył. Módlmy się, aby świadectwo ich wierności było zachętą dla innych wierzących.

/źródło: Release International/

Zobacz również

Indonezja: Zamordowali pastora a potem kilku wiernych

W indonezyjskiej zachodniej Nowej Gwinei, w ciągu kilku dni, życie straciło czterech członków jednej wspólnoty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza