Ofiarami są: żona pastora i grupa dzieci

Nieustająca fala prześladowań chrześcijan w Chinach obejmuje kolejne ofiary: żonę pastora i grupę dzieci. Policja wraz z urzędnikami biura religijnego podlegającego komunistycznemu rządowi przeprowadziła nalot na obóz letni kościoła domowego w Gushi w prowincji Henan.

Zgodnie z relacją ChinaAid, międzynarodowej, chrześcijańskiej, niekomercyjnej organizacji praw człowieka, funkcjonariusze rządowi oskarżyli członków kościoła domowego o organizowanie wydarzenia religijnego bez uprzedniego zatwierdzenia.

W czasie nalotu na obóz letni,

do którego doszło 23 sierpnia z udziałem co najmniej 30 chińskich funkcjonariuszy, skonfiskowano mienie kościoła, w tym krzesła, biurka i sprzęt projekcyjny. Aresztowano też pastora i jego żonę.

Wang Guangming, lider wspólnoty, powiedział ChinaAid, że w tamtym czasie kościół prowadził obóz letni, ucząc dzieci ze szkoły podstawowej gry na fortepianie, gitarze i teorii muzyki.

„Tamtego dnia nie było mnie w kościele” – powiedział Guangming w rozmowie z ChinaAid z 28 sierpnia. „Przyszli i powiedzieli, że zbieramy się nielegalnie, i skonfiskowali moje osobiste mienie, w tym projektor, biurka, krzesła, głośniki i mikrofon. Do dzisiaj ich nie zwrócili”.

„Cynk od mieszkańców”

Według innego członka wspólnoty, funkcjonariusze Biura ds. Etnicznych i Religijnych oznajmili podczas nalotu, że dostali „cynk od mieszkańców”. Żaden z nich nie miał na sobie uniformu, ani nie pokazał dokumentu tożsamości. Weszli do środka i zaczęli filmować i robić zdjęcia. Policja zabrała żonę pastora, o czym informuje organizacja monitorująca prześladowania International Christian Concern.

Wcześniej w sierpniu, Biuro ds. Etnicznych i Religijnych z Gushi wydało oficjalne pismo, w którym zachęca mieszkańców do zgłaszania „nielegalnych” (nie zaaprobowanych przez rząd) wydarzeń religijnych. Administracja Biura proponuje około 500 juanów (73 dolary amerykańskie) w ramach zachęty do informowania o miejscach „nielegalnych” spotkań religijnych i prowadzonych tam czynnościach.

Jakiś czas temu Biuro poinformowało, że dochodzenie w celu rozprawienia się z nielegalnymi działaniami religijnymi potrwa do 20 września.

Autor: zespół CBN News

Źródło: CBN News

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza