Nigieria: Pastorzy zamordowani przez islamskich ekstremistów

Dwaj pastorzy zostali zabici i trzy kościoły zniszczone w wyniku ataków ekstremistów islamskich w północno-wschodniej Nigerii. W miniony czwartek w mieście Dorawa w stanie Yobe ekstremiści islamscy, najprawdopodobniej z sekty Boko Haram, otworzyli ogień w kościele, zabijając pastora i jego dwoje dzieci. Następnie podpalili kościół i dwa przyległe budynki, po czym uciekli.

W tym samym czasie w wiosce Barawa w stanie Borno został zabity pastor Sunday z Kościoła Church of the Brethren in Nigeria (EYN), gdy ekstremiści spalili jego kościół. W pobliskiej wiosce Chikide spalony został kolejny kościół EYN.

Kościół w Dorawie znajduje się zaledwie niecałe 30 km od miejsca brutalnego ataku na szkołę w lipcu 2013 r., w wyniku którego śmierć poniosło dziesiątki uczniów. Do podobnej napaści doszło w miniony weekend na Akademii Rolniczej w regionie Gujba w stanie Yobe, gdzie uzbrojeni napastnicy zabili w czasie snu niemal 50 studentów.

Sekta Boko Haram, która zapewne stoi za tymi wszystkimi aktami przemocy, dąży do wprowadzenia surowego państwa islamskiego. Jej członkowie odrzucają wszelkie przejawy cywilizacji zachodniej, za jeden z głównych celów stawiając sobie wyznawców Chrystusa.

/Źródło: Release International/
za Głos Prześladowanych Chrzescijan

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza