Nigeria: Uwolniony pastor nie przeżył w lesie

Zmarły pastor Iliya Anto
Zmarły pastor Iliya Anto. Zdjęcie: Morning Star News

21 marca, podczas napaści na spotkanie modlitewne jednego z kościołów w stanie Kaduna w północno-środkowej Nigerii, napastnicy uprowadzili trzech liderów tej wspólnoty, grożąc im z broni palnej. Pastorzy przebywali tam w ramach przygotowań do wielkanocnego nabożeństwa. Dzwoniąc z telefonu komórkowego, należącego do jednego z uprowadzonych, porywacze zażądali okupu.

Pastor Iliya Anto, którego ponoć porywacze wypuścili wcześniej z powodu złego stanu zdrowia, został znaleziony w lesie martwy dziesięć dni po porwaniu. Szczegóły jego śmierci nadal są niejasne. Dwaj pozostali pastorzy, dr Emmanuel Dziggau i Yakubu Dzarma, zostali uwolnieni 30 marca.

Wydaje się, że uzbrojeni złodzieje bydła z nigeryjskiego stanu Kaduna, którym przypisuje się dokonywanie w minionych latach aktów gwałtu i grabieży, zaczęli zajmować się ostatnio porwaniami. Przedstawiciele policji z Kaduny kilkukrotnie oświadczali, że powołali specjalne jednostki zadaniowe, które mają zmierzyć się ze „zmianą taktyki bandytów”.

Módlmy się za wierzących z kościoła w Kadunie, którzy opłakują stratę swojego pastora i przyjaciela. Prośmy Boga, by przyniósł też wsparcie pogrążonej w żałobie rodzinie pastora Iliyi Anto, otaczając ją pełną pociechy i pokoju obecnością naszego Pana Jezusa. Niech Pan kieruje dochodzeniami i strategiami policji, próbującej podjąć walkę z nowymi działaniami złodziei bydła.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza