Główna / z kraju i ze świata / Nigeria: porwanie anglikańskiego arcybiskupa

Nigeria: porwanie anglikańskiego arcybiskupa

Uzbrojeni napastnicy porwali w Nigerii anglikańskiego arcybiskupa Ignatiusa Katteya. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w piątek w okolicy Aleto Bridge w stanie Rivers, gdy zwierzchnik nigeryjskich anglikanów wraz z żoną wracał do Port Harcourt, gdzie mieszka. Gdy sprawcy uprowadzili samochód arcybiskupa, policja rozpoczęła pościg. Uciekający bandyci wypuścili jego żonę i porzucili pojazd, udało im się jednak porwać ze sobą duchownego. Lokalne służby nadal poszukują porywaczy i ich ofiary. Dotąd żadne ugrupowanie nie przyznało się do uprowadzenia, nikt też nie zażądał za niego okupu.

Abp Igantius Kattey ma 75 lat, jest drugim po prymasie Nicholasie Okohu, najważniejszym hierarchą Kościoła anglikańskiego w Nigerii. Pełni kilka ważnych funkcji w tamtejszej wspólnocie; jest między innymi jej dziekanem, przewodniczy także konferencji anglikańskiego duchowieństwa. Jest również szefem Rady Chrześcijan Nigerii.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Demokratyczna Republika Konga

DR Konga: porwano katolickiego księdza

W Demokratycznej Republice Konga znów uprowadzono katolickiego kapłana. Ks. Célestin Ngango został porwany w Niedzielę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *