Niger: Uprowadzona córka pastora odnaleziona

Niger
Flaga Republiki Nigru

16 października w południowo-wschodnim Nigrze uprowadzono nastoletnią córkę pastora. Jeszcze tego samego dnia powiadomiono siły bezpieczeństwa i już dzień później 17-letnia Aphodiya Garba Maida została szczęśliwie odnaleziona cała i zdrowa około dziesięć kilometrów od miasta Diffa.

Nastolatka była w drodze do szkoły, gdy została porwana przez trzy kobiety i trzech mężczyzn. Ze swojego telefonu komórkowego wysłała do swojego ojca wiadomość, twierdząc, że jest przetrzymywana w nieznanym miejscu. Choć porwanie wygląda na planowane zdarzenie, zainicjowane przez bojowników zrzeszonych z Boko Haram, nadal trwa dochodzenie w tej sprawie.

W regionie Diffa, który od południa graniczy z Nigerią, a od wschodu z Czadem, w ciągu ostatnich miesięcy doszło do nasilenia ataków Boko Haram. W lipcu bojownicy porwali niemal czterdzieści kobiet i dzieci, a we wsi Ngalewa podcięli gardła dziewięciu osobom. Miesiąc wcześniej dwie samobójczynie dokonały zamachu bombowego w obozie dla uchodźców wewnętrznych w Kablewa.

W styczniu 2015 roku, po opublikowaniu karykatury proroka Mahometa

w tygodniku „Charlie Hebdo”, w Nigrze zniszczono ponad siedemdziesiąt kościołów i ponad trzydzieści domów chrześcijan. W następstwie tych ataków kilka organizacji pozarządowych zawiesiło działalność, a wszystkie kościoły w regionie dotkniętym atakami zamknięto. Dokonywane przez bojówkarzy akty antychrześcijańskiej przemocy zostały potępione przez władze państwowe, Islamską Radę Nigru oraz inne grupy.

Choć razem z rodziną Aphodiyi cieszymy się z jej bezpiecznego uwolnienia, prośmy teraz o jej dalszą ochronę i dobro. Niech Pan zapewni tej nastolatce i jej bliskim swój obiecany pokój, ochronę i siłę. Módlmy się, by świadectwo o Jego błyskawicznej interwencji w jej sytuacji dodało otuchy wielu mieszkańcom Nigru, przypominając im o Bożej wielkości. Niech to samo, potężne działanie dotknie też serc porywaczy dziewczyny oraz innych, którzy potrzebują wiecznego zbawienia, prowadząc ich do szczerej skruchy i przynosząc głęboką, duchową przemianę.

Źródła: World Watch Monitor, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Senat Kalifornii przyjmuje uchwałę… duchowni mają akceptować przekonania LGBTQ

Senat Kalifornii przyjął uchwałę mówiącą, że chrześcijańscy duchowni mają akceptować i wspierać ideologię LGBTQ, nawet …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza