Niezwykłe Przywództwo

Niezwykłe PrzywództwoPodtytuł: Służebne przywództwo w świecie ogarniętym żądzą władzy.

Książka zachęca chrześcijańskich liderów do krytycznego spojrzenia na zasady przywództwa opisane w większości poradników. Dr Kuest wzywa do powrotu do biblijnych zasad życia zgodnego z Bożym myśleniem, które jest wyższe niż myśli nasze (Iz 55,8-9). Przywódcy powinni używać władzy po to, by raczej służyć niż kontrolować. Ta sama zasada powinna obowiązywać w relacjach rodzinnych. Taka postaw wnosi pokój, którego źródłem jest świadomość życia w zgodzie z wolą Bożą.

Dr Kuest przez trzydzieści cztery lata był pastorem zborów w Illinois, Arizonie oraz w Kalifornii. W 1994 roku zaangażował się w powołanie School of Professional Studies w ramach Hope University w Fullerton (Kalifornia), gdzie do dzisiaj wykłada na temat przywództwa.

stron 210
okładka miękka

Warszawa 2007

Autor: Robert D. Kuest.

Książką ukazała się nakładem Centrum Rozwoju Kościoła ProEcclesia.

Niezwykle przywodztwo 2
okładka

Z radością uzupełniamy półkę polskich wydań wartościowych książek na temat przywództwa.
„Niezwykłe przywództwo” to ważna pozycja. Z wielką prostotą podejmuje temat przywództwa, bazującego na wartościach ewangelicznych, ze szczególnym uwzględnieniem mistrzowskiego wzorca, prezentowanego przez Jezusa Chrystusa. Ten wzorzec, nawet w tradycyjnie chrześcijańskim kraju, jakim jest
Polska, nie jest ani powszechnie znany, ani popularyzowany.

Miałem przywilej poznać osobiście Autora oraz treść książki, jako materiał jego rozprawy doktorskiej na temat przywództwa. Nauczyłem się z niej sporo, a że dobrem należy się dzielić, cieszę się, że mogę być pomocą w jej udostępnieniu polskiemu czytelnikowi.
Pastor W. ANDRZEJ BAJEŃSKI

 

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *