Naloty na kościoły, aresztowanie przywódców, zamknięcie szkoły biblijnej

Według doniesień China Aid Association (Stowarzyszenia Pomocy Chinom) z 8, 12 i 14 maja, w ostatnich tygodniach w kilku miejscach na terenie Chin miały miejsce naloty na kościoły, a kilkoro chrześcijan zostało zatrzymanych. 3 maja czworo przywódców kościoła domowego – siostra Qioa Lei (24), siostra Wang Qin (24), brat Cao Guanggen i brat Gin – zostali aresztowani i zatrzymani w areszcie w wiosce Yantun w prowincji Shandong. Lei i Qin oskarżono o to, że są „członkiniami kultu zła”. Także 8 maja w Shandong pastor Zhang Yongliang i jego rodzice zostali zatrzymani pod zarzutem “stawiania oporu wymiarowi sprawiedliwości”, kiedy funkcjonariusze Biura Bezpieczeństwa Publicznego (PSB) dokonali nalotu na, nielegalne ich zdaniem, spotkanie ponad 30 przywódców kościoła w mieście Qingahou.
9 maja, pastor Dong Yatao, jeden z przywódców Beijing City Revival Church (Kościoła Przebudzeniowego w Pekinie), został aresztowany przez funkcjonariuszy PSB, gdy udawał się po odbiór przesyłki z Bibliami. Postawiono mu zarzut „przyjmowania nielegalnie drukowanych Biblii i literatury religijnej”. Tego samego dnia nabożeństwo uwielbieniowe w Kościele Shouwang w Pekinie zostało przerwane przez funkcjonariuszy milicji, którzy oznajmili, że spotkanie jest „nielegalnym zgromadzeniem”. Nakazali kościołowi zaprzestania działalności i zmusili zebranych do opuszczenia budynku.

12 maja funkcjonariusze służby bezpieczeństwa dokonali nalotu na spotkanie kościoła domowego w mieście Qiqihaer w prowincji Heilongjiang twierdząc, że jest to „nielegalne zgromadzenie” i przedstawiając dokumenty stanowiące o jego oficjalnym zamknięciu.

14 maja około 30 funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa dokonało nalotu na szkołę biblijną znajdującą się w mieście Sanhe w prowincji Hebei. Skonfiskowano trzy komputerowe dyski twarde, a ponad 100 studentom tej szkoły, pochodzącym z różnych prowincji Chin, nakazano powrócenie do ich rodzinnych miejscowości.

Módl się o zwolnienie zatrzymanych. Módl się, aby Bóg dał im możliwość dzielenia się w więzieniu ewangelią (Kol 4,2-3). Proś Boga o mądrość i prowadzenie dla przywódców tych kościołów i szkoły biblijnej. (Hbr 10:23-25).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Uganda

Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Pod koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza