Najnowsze informacje na temat pastora Youcefa Nadarkhaniego

Wyrok sądu irańskiego skazujący pastora Youcefa Nadarkhaniego na karę śmierci za apostazję wywołał falę reakcji na świecie. USA wezwały do uwolnienia pastora, a jego adwokat powiedział, iż ma nadzieję, że sąd apelacyjny uniewinni jego klienta. We czwartek sekretarz prasowy Białego Domu, Jay Carney, oznajmił, że Youcef Nadarkhani, który nawrócił się na chrześcijaństwo, kiedy miał 19 lat, nie zrobił nic ponad to, że pozostał oddany swojej wierze. Stwierdził także, że usiłowania Iranu, zmierzające do zmuszenia go do wyrzeczenia się wiary, „przekraczają wszelkie granice przyzwoitości” i naruszają międzynarodowe zobowiązania Iranu.

Także Niemcy złożyły protest przeciwko planowanej egzekucji na ręce czołowego dyplomaty Iranu w Berlinie. Biuro Angeli Merkel powiedziało, że Niemcy „wzywają Iran do zniesienia kary śmierci dla pastora Youcefa Nadarkhaniego”, i że „jej wykonanie byłoby nieludzkim i rażącym naruszeniem praw człowieka”.

Tymczasem rząd Iranu usiłuje wprowadzić w błąd zachodnie media oraz własnych obywateli, rozpowszechniając fałszywe informacje dotyczące pastora Nadarkhaniego, a mianowicie, że irański reżim sądził pastora o gwałt. Ponadto Gholam Ali Rezvanithe, szef służb specjalnych VEVAK w prowincji Gilan, wydał nieuczciwy raport stwierdzający, że pastor nie był sądzony za odstępstwo, ale za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu narodowemu. W reportażu, który ukazał się w kontrolowanych przez rząd mediach podano, że zarzuty wobec pastora Nadarkhaniego nie dotyczyły jego religii, ale tego, że jest „syjonistą”. Stwierdzono w nim także, że w Iranie nikt nie będzie powieszony z powodu swojej religii, choć pisemny werdykt wydany przez prowincję Gilan jesienią 2010 stwierdza, że ​​będzie. Poinformowano także, że wyrok ciążący na pastorze Nadarkhanim za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu narodowemu nie jest ostateczny.

Present Truth Ministries jest w posiadaniu oryginalnego pisemnego werdyktu zarówno sądu w prowincji Gilan, jak i oddziału Sądu Najwyższego w Kum, który wyszczególnia odstępstwo jako podstawę do wydania wyroku. Angielskie tłumaczenie tych dokumentów dostępne jest pod podanymi niżej adresami.

Werdykt sądu w prowincji Gilan z 2010 r.
http://presenttruthmn.com/blog/iran/youcef-nadarkhanis-verdict-translated-english/
Werdykt Sądu Najwyższego z 2011 r.
http://presenttruthmn.com/blog/iran/youcef-nadarkhani/

Jak poinformował adwokat Youcefa Nadarkhaniego, czekamy obecnie na wydanie pisemnego orzeczenia przez sąd w prowincji Gilan.
Prosimy o dalsze modlitwy i apelowanie do władz w sprawie pastora Nadarkhaniego Dopóki nie zostanie on zwolniony, nie możemy przestać się modlić i stawać w jego obronie.

Zespół GPCh

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza