Główna / z kraju i ze świata / Malezja: zaginęli pastorzy

Malezja: zaginęli pastorzy

W mieście Petaling Jaya zaginęło troje chrześcijan, a ich przyjaciele boją się, że zostali oni uprowadzeni, ponieważ już wcześniej otrzymywali oni od dżihadystów groźby z powodu swojej pracy w kościele.

Na podstawie nagrań z monitoringu i relacji świadków stwierdzono, że 13 lutego pastor Raymond Koh został wywleczony ze swojego samochodu przez co najmniej pięciu zamaskowanych mężczyzn. Inny pastor i jego żona, nie wymienieni z nazwiska, zaginęli około miesiąca przed zniknięciem pastora Raymonda.

Żona pastora Raymonda, Susanna, mówi: „Apeluję do kogokolwiek, kto go zabrał, by nie robił mu krzywdy. To dobry mąż, ojciec i pastor, który pomaga biednym. Moje dzieci i ja bardzo się martwimy. Ale jestem też bardzo wdzięczna i głęboko poruszona miłością i hojnością Bożego ludu. Napływa tak wiele słów wsparcia i zachęty. Bóg jest dobry. Jest wierny”.

Susanna błaga: „Proszę, nie przestawajcie się modlić, żeby szybko go uwolnili i by nic mu się nie stało. Módlcie się też o bezpieczeństwo moje i dzieci. Wytrwajmy w modlitwie, bo wiele może zdziałać modlitwa sprawiedliwego. Nie ustawajmy w miłości Boga i czynieniu dobra naszym bliźnim. Raymond byłby dzisiaj bardzo szczęśliwy, gdyby wiedział, że modli się za niego nie tylko Malezja, ale cały świat”.

Chrześcijanie w Malezji są coraz bardziej zaniepokojeni rosnącym zagrożeniem dla wolności religijnej. W parlamencie trwają obecnie dyskusje nad ustawą, która ma włączyć do krajowego systemu prawnego elementy surowego, islamskiego kodeksu karnego (hudud). Poselski projekt ustawy zgłosił Abdul Hadi Awang, prezes Islamskiej Partii Pan-Malaysia (PAS). Jednym z głównych punktów jej programu politycznego jest pełne wprowadzenie prawa szariatu.

Módlmy się za pastora Raymonda i dwoje pozostałych uprowadzonych chrześcijan. Niech ich życie będzie chronione przez cały czas. Wstawiajmy się też za ich porywaczami, prosząc Boga, by doprowadził ich do opamiętania. Módlmy się, by zaginionym chrześcijanom i ich bliskim nie stała się żadna krzywda, a pokój i nadzieja płynące od Pana stale napełniały ich serca.

Źródła: World Watch Monitor, Release International, Reuters, The Star
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *