Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

Pastor Sithong
Pastor Sithong. Zdjęcie: Radio Free Asia

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie otrzymał nakaz zaprzestania prowadzenia nabożeństw, wydany przez lokalne władze. Gdy odmówił, został aresztowany bez podania zarzutów.

Zatrzymany pastor wyszedł na wolność

Na początku wiosny tego roku, osoby znające sytuację pastora zaczęły niepokoić się o jego życie, nie mając żadnych nowych informacji o miejscu jego pobytu.

Ponad rok od pierwszego zatrzymania, pastor Sithong w końcu stanął przed sądem za „zakłócanie porządku” przez prowadzenie nabożeństw kościoła bez pozwolenia. 6 kwietnia 2021 r. został skazany na rok więzienia. Ukarano go też grzywną o równowartości około 1600 złotych.

Z uwagi na fakt, że spędził w więzieniu już ponad rok, w czasie ostatniego posiedzenia ustalono, że w pełni odsiedział swój wyrok i może wyjść na wolność.

Pewien chrześcijanin z Laosu, odnosząc się do zwolnienia pastora, powiedział: „Od ponad roku modliliśmy się za pastora Sithonga. Bardzo się cieszymy, że nadal żyje. W więzieniu mógł być chory i słaby, ale teraz z radością wróci do służby Bogu”.

Chwalmy Boga, że pastor Sithong przetrwał więzienie, jest już na wolności i wrócił do rodziny

Módlmy się o jego pełne uzdrowienie fizyczne i emocjonalne w czasie ponownej integracji ze swoją społecznością.

Prośmy Pana, by dawał wytrwałemu pastorowi ciągłe okazje do służby, jednocześnie wyposażając go i napełniając odwagą w staraniach, by w duchu współczucia, skutecznie docierać do mieszkańców Laosu z przesłaniem Ewangelii.

Źródła: Barnabas Fund, Mission Network News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane:Laos: Prześladowanie rodziny uwięzionego pastora

Zobacz również

James Merritt

Pastor korzystając z Tłumacza Google przyprowadził dwóch Kubańczyków do Jezusa

Dwaj mężczyźni spotkali się z pastorem Jamesem Merrittem. Sprzedaż mebla okazała się dla nich wydarzeniem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza