Główna / z kraju i ze świata / Laos: pastorzy do więzienia za oglądanie filmu o Jezusie

Laos: pastorzy do więzienia za oglądanie filmu o Jezusie

Ewangelizacja może oznaczać więzienie. Taka sytuacja ma miejsce w Laosie, gdzie za oglądanie filmu o Jezusie trafiło za kratki trzech protestanckich pastorów. Policja oskarżyła ich o publiczne rozpowszechnianie Ewangelii, co w tym rządzonym przez komunistów kraju jest zakazane. Problem w tym, że tylko sprawdzali oni w sklepie jakość kopii filmu o Jezusie, który kupili. Stróż prawa, który ich na tym procederze nakrył, nie chciał słuchać żadnych wyjaśnień. Do więzienia trafił też właściciel sklepu, którego po kilku godzinach wypuszczono. Pastorom grozi ciężkie więzienie.

Organizacje broniące wolności religijnej wskazują na zaostrzenie przez laotańskie władze działań wymierzonych w chrześcijan. Głoszenie w tym kraju Ewangelii jest bardzo trudne, gdyż komuniści nie pozwalają na wjazd do Laosu zagranicznym misjonarzom. Cała praca Kościoła opiera się na miejscowym duchowieństwie i zaangażowaniu świeckich.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Oqbamichel Haiminot

Erytrea: po 11 latach więzienia lider kościoła jest wolny

Po jedenastu latach więzienia Oqbamichel Haiminot został zwolniony w Erytrei Wschodniej Afryki. Przywódca kościoła protestanckiego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *