Korea Północna: Zwolnienie z więzienia chrześcijańskiego pracownika misji charytatywnej

W ostatnim tygodniu stycznia został zwolniony z więzienia Kanadyjczyk Je Yell Kim, pracownik misji charytatywnej, aresztowany 3 listopada 2007 r. w mieście Rajin przez funkcjonariuszy północnokoreańskiej służby bezpieczeństwa. Aresztowania dokonano, gdy przekraczał on granicę między Koreą Płn. a Chinami. Postawiono mu zarzuty związane z „narodowym bezpieczeństwem”.

Kim został zwolniony w wyniku interwencji dyplomatycznej, jednak prawdziwe powody jego uwięzienia nie są znane. Podczas przesłuchań w areszcie podpisał on prawdopodobnie oświadczenie, że krytykował władze Korei Północnej i próbował założyć kościół w północnej części tego kraju. Je Yell Kim nadzoruje klinikę dentystyczną i dwa szpitale w jednym z biednych regionów Korei Płn. Według doniesień podupadł on zdrowiu w czasie pobytu w więzieniu.

Dziękuj Bogu za jego zwolnienie. Proś Pana o pocieszenie i umocnienie dla niego, by szybko wrócił do siebie po pobycie w północnokoreańskim więzieniu. Módl się, by chrześcijanie w Korei Północnej mieli wzrok zwrócony na Jezusa, trwali w wierze i nie ulegali strachowi (Hbr 10,32-39; 12,1-3).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza