Konflikt w Strefie Gazy: List otwarty do…

Konflikt w Strefie Gazy. List otwarty do Rządów, społeczności i chrześcijańskich liderów.
Ten list jest wezwaniem przywództwa WEA (World Evangelical Alliance) do pokoju, w imieniu tych, których ten konflikt najbardziej dotyka, zarówno mieszkańców Izraela jak i Strefy Gazy. Może Bóg, który daje pokój tym, którzy Go o to proszą wysłucha prośby o ludzi żyjących w Izraelu i Gazie.
WEA prosi wszystkich członków o modlitwę do Boga Pokoju, aby zapanował nad Ziemią Świętą.

WEA reprezentujące chrześcijan mieszkających zarówno w Izraelu jak i w Gazie, śledzi z głęboką troską ostanie wydarzenia, które mają tam miejsce. Obserwowanie ofiar i zniszczeń jakie tam panują napawa smutkiem rozdzierającym serce. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni o nasze społeczności chrześcijańskie żyjące po obu stronach tego konfliktu. Martwimy się również o tych, którzy będą musieli żyć w skutkach tej wojny.
Modlimy się o tych, którzy stracili swoich najbliższych jak również za tych, którzy przyczyniają się do tych strat.. Wiemy, że Bóg, który uzdrawia i wybacza chce odnowić i odbudować złamane serca. Nasze modlitwy są ze wszystkimi potrzebującymi.

Apelujemy do przywódców by zrobili wszystko co w ich mocy, aby przerwać tę spiralę przemocy. Apelujemy do wszystkich, przychodźmy przed oblicze Boga, który jest Dawcą życia i mądrości, który daję mądrość bez wypominania tym, którzy o nią proszą. Apelujemy do wszystkich tych, którzy podejmują decyzje na wysokich szczeblach, aby słuchali głosu rozsądku i rozwagi na swoich stanowiskach i aby uczynili wszystko co możliwe, aby to co dzieje się teraz już nigdy się nie powtórzyło.
Wzywamy też społeczność międzynarodową, aby ostrożnie, ale śmiało i odważnie reagowała na to co się dzieje w Strefie Gazy. Uczucia wobec zaistniałej sytuacji są po obu stronach teraz bardzo drażliwe i delikatne. Nie chodzi o to aby szukać winnych, ale by być wrażliwym i troskliwym dla tych którzy przechodzą tam teraz bardzo trudne doświadczenia Wzywamy międzynarodową społeczność do ciężkiej pracy w celu zakończenia tego kryzysu i wykonania wszelkich wysiłków, aby usunąć przyczyny konfliktu.

Trudno oczekiwać, że konflikt Izrael – Palestyna będzie rozwiązany natychmiast. Rozumiemy, że takie działanie musi być kompleksowe. Wymaga ono woli politycznej z obu stron i wiele pracy w celu zbudowania wzajemnych relacji i zaufania. Jednakże ośmielamy się marzyć o Środkowym Wschodzie, gdzie Żydzi i Arabowie są w stanie cieszyć się życiem obok siebie w pokoju.

Bóg, który jest zawsze obok swoich dzieci chce błogosławić Naród Żydowski, ale nie kosztem Narodu Palestyńskiego. Bóg chce błogosławić Naród Palestyński, ale nie kosztem Narodu Żydowskiego. Powołując się na Abrahama, przyjaciela Boga, ojca naszej wiary. Zwracamy się do Boga prosząc o to, aby przeniósł ten konflikt do miejsca gdzie Bóg rozlewa swoja miłość do serc każdego człowieka. Być może będzie to inspiracją do podejmowania właściwych decyzji politycznych, jak również pocieszeniem dla tych rodzin, które straciły swoich najbliższych. Niech ich śmierć nie pójdzie na marne, ale spowoduje, że świat stanie się lepszy na chwałę Bożą.

Wzywamy wszystkich, którzy są poruszeni sytuacją w Strefie Gazy do postu i modlitwy o pokój na Środkowym Wschodzie. Szczególnie zwracamy się z prośbą do tych, którzy w Światowym Aliansie Ewangelicznym modlą się w tym tygodniu w Aliansach na całym świecie w ramach Tygodnia Modlitwy 2009, aby szczególnie w niedzielę 18 stycznia pamiętali by modlić się o konflikt Izraelsko – Palestyński.
Prosimy również kościoły oraz indywidualne osoby o zaangażowanie się w pomoc humanitarną, na terenach objętych konfliktem.

Dr Geoff Tunnicliffe, WEA International Director
Reverend Harry Tees, WEA Ambassador to the Holy Land
WEA Contact Information: newsservice@worldevagelicals.org

World Evangelical Alliance (WEA): World Evangelical Alliance is made up of 128 national evangelical alliances located in 7 regions and 104 associate member organizations. The vision of WEA is to extend the Kingdom of God by making disciples of all nations and by Christ-centered transformation within society. WEA exists to foster Christian unity, to provide an identity, voice and platform for the 420 million evangelical Christians worldwide.

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza